Leśny Cross Wieluń Biega. Prawie 170 zawodników wzięło udział w sportowej imprezie ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
Za nami Leśny Cross Wielun Biega, którego partnerem są Lasy Państwowe. W ramach imprezy odbył się bieg na 10 km, w którym najlepsi okazali się zwodnicy Klubu Biegacza "Warta" Damian Skupiński i Michał Bator (obaj z Krzeczowa). Tuż za podium znalazł się Artur Jasiński z Wielunia, zawodnik Atelier Sportu. Z kolei w marszu Nordic Walking najlepsi byli zawodnicy z Łodzi i Sosnowca. Piąte miejsce wywalczył Ryszard Jeziorny, a szóste Robert Kaja - zawodnicy Wieluń Biega.

W niedzielę 23 października w Rudzie koło Wielunia odbył się Leśny Cross Wieluń Biega. W ramach imprezy zawodnicy wystartowali w marszy Nordic Walking i biegu na 10 km leśną trasą.

W biegu niespodzianki nie było. Faworyci nie zawiedli. Pierwsze miejsce wywalczył Damian Skupiński z Krzeczowa, zawodnik Klubu Biegacza Warta, który niełatwą trasę pokonał w czasie 34:32.10. Drugie miejsce zajął zawodnik tego samego klubu i także mieszkaniec Krzeczowa Michał Bator z czasem 35:08.28. Podium uzupełnił Tomasz Chudzicki z klubu MUKS Wróblew (36:04.91), a czwarte miejsce zajął Artur Jasiński z Wielunia, zawodnik Atelier Sportu z czasem 36:17.44., co jednocześnie dało mu trzecie miejsce w rozgrywanych w ramach biegu Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego.

W mistrzostwach leśników w biegu na 10 km najlepszy okazał się zawodnik Falstartu Rudniki z czasem 43:37.62, drugie miejsce zajął Grzegorz Sobczyk z Wieluń Biega (44:51.19), a trzecie Piotr Randak z Nowych Gajęcic z Klubu Biegających Leśników (47:14.45).

W organizowanym w ramach sportowej imprezy marszy Nordic Walking zwyciężył Krzysztof Czerski z Łodzi (01:06:35.19), drugie miejsce zajął Michał Osiński, także z Łodzi (01:07:34.41), a trzecie Grzegorz Sawecki z Sosnowca (01:09:59.42).

Wysokie pozycje zajęli zawodnicy klubu Wieluń Biega. Ryszard Jeziorny z czasem 01.13.04.96 wywalczył piąte, a Robert Kaja z czasem 01:13:05.10 szóste miejsce.

W sportowych zawodach łącznie wzięło udział prawie 170 osób - 131 osób w biegu i 37 w marszy Nordic Walking