Konferencja ekologiczna i otwarcie pracowni w II LO w Wieluniu ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Udostępnij:
W piątek 17 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu odbyła się konferencja ekologiczna pod hasłem „H2O w II LO”. W jej trakcie nastąpiło uroczyste otwarcie nowej ekopracowni, wręczenie dyplomów dla laureatów konkursów ekologicznych i prezentacja doświadczeń z wykorzystaniem nowego sprzętu, jaki pozyskała szkoła.

„H2O w II LO” - pod takim hasłem odbyła się w piątek 17 grudnia w "Korczaku" konferencja ekologiczna.

W trakcie konferencji zaprezentowano projekt współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Odbyła się też prelekcja dr Pailuny Stolarek z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego pod nazwą „Przyjaciele z kąpieliska, czyli opowieść o mikroorganizmach wodnych”.

Po prelekcji nastąpiło oficjalne otwarcie nowej ekopracowni o jaką wzbogaciło się II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu. Ekopracowania powstała ze środków powiatu wieluńskiego oraz z dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi w kwocie blisko 50 tys. zł.

W trakcie otwarcia pracowni dyrektor II LO Renata Tatara podziękowała nauczycielom zaangażowanym w projekt ekopracowni oraz władzom powiatu wieluńskiego za wsparcie inicjatywy. W ramach projektu „H2O w II LO” w szkole odbyło się wiele proekologicznych przedsięwzięć, zakupiono też pomoce dydaktyczne do nowej pracowni.

Cały czas intensywnie współpracujemy z wydziałem chemii Uniwersytetu Łódzkiego i dotąd, żeby przeprowadzić doświadczenia musieliśmy jeździć na wydział chemii, wydział biologii. Dziękuję całemu mojemu zespołowi nauczycieli, jestem dumna z efektu, ponieważ to, co kiedyś robiliśmy na wydziale chemii w laboratoriach dziś robimy tutaj - mówiła Renata Tatara.

W trakcie dzisiejszego wydarzenia w liceum przedstawiono też wyniki przeprowadzonej przez uczniów ankiety „Uratuj kroplę wody” oraz wręczono dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu fotograficznego „Kropla wody w obiektywie” oraz szkolnego konkursy wiedzy o wodzie. Po wręczeniu nagród uczniowie zaprezentowali kilka doświadczeń, które wykonali dzięki nowemu wyposażeniu ekopracowni. Poniżej znajdziecie informacje o laureatach konkursów. Niebawem zaprezentujemy także wszystkie konkursowe zdjęcia, które uczniowie II LO wykonali w ramach konkursu „Kropla wody w obiektywie”.

Laureaci konkursu „Kropla wody w obiektywie”

  • I miejsce - Karolina Kiedos
  • II miejsce - Weronika Kucharska
  • III miejsce - Dominik Panek

Laureaci konkursu wiedzy o wodzie - „H2O w II LO”

  • I miejsce - Rafał Drozdek
  • II miejsce - Klaudia Białek
  • III miejsce - Justyna Florczak

Konferencja ekologiczna i otwarcie pracowni w II LO w Wieluniu ZDJĘCIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie