Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblewie potrafi działać nieszablonowo

red
Poznajcie Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblewie. Publikacja towarzyszy konkursowi "Łódzkie Smaki", którego partnerem jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie.

Stowarzyszenie KGW Wróblew gmina Skomlin stanowi przykład młodego Koła, nawiązującego do działań podejmowanych przez dawne Koła, większość członkiń ma 30,40 ,50 lat. W swoich działaniach w twórczy sposób pochodzi od ludowych form, co zdradza chociażby przyjęta przez członkinie dewiza ,,na ludowo, na sportowo". Przygotowując swoją identyfikację wizualną, KGW nie boi się korzystać z nowoczesnych środków, które łączy z tradycyjnymi elementami. Aktywność Koła rozpoczęła się od spotkań koleżeńskich oraz wspólnie uprawianych sportów, które z upływem czasu zyskiwały na skali i profesjonalizmie.

Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblewie realizuje szereg działań skierowanych bezpośrednio nie tylko do swoich członkiń, ale również dla całej społeczności wsi Wróblew oraz mieszkańców gminy Skomlin, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży. Panie z KGW od lat organizują również imprezy okolicznościowe otwarte dla mieszkańców gminy. Uświetniają Dzień Dziecka, Dzień Kobiet czy wiejską Wigilię swoimi potrawami i pozytywnym usposobieniem, bo właśnie humor jest specjalnością Koła z Wróblewa. Członkinie Koła ze swoimi potrawami biorą udział w licznych festiwalach i imprezach kulinarnych i odnoszą wiele sukcesów, również na ponadlokalnym poziomie.
Posiadają swój produkt lokalny - kaczka po Wróblewsku. Ich kuchnia określana jako tradycyjna często przed pokazami jest ulepszana, by móc wyróżnić się w konkursie.

Każdy pozyskany grosz pożytecznie lokują w swoja siedzibę, ciągle ją ulepszają, remontują, wymieniają urządzenia, naprawiają to, co stare i brzydko wygląda. Pozyskują pieniądze z grantów w Lokalnej Grupie Działania Ziemia Wieluńsko-Sieradzka, między innymi zakupiły dla członkiń stroje ludowe i inne rzeczy. Dla Koła jest ważne, by robić coś, w czym czują się pewnie. Dzięki temu mogą pokazać własny potencjał i dać się zauważyć na tle społeczności. Na pewno motywujący jest sukces - np. zdobycie nagrody na lokalnym przeglądzie czy konkursie. Dlatego Koło często wybiera tego typu działania, które mają szanse być nagrodzone czy zauważone, a nawet wyróżnienie w konkursie daje im dowód na własny sukces.

Dzięki dobrym relacjom z urzędem gminy oraz samorządem lokalnym, może Koło często brać udział w konkursach, przeglądach. Samorząd zapewnił im lokal do prowadzenia działalności i spotykania się. Nie mamy tu na myśli tylko jednostronnej relacji, bowiem Koło stara się budować swoją pozycję na zasadzie wzajemności. Również Koło bardzo dobrze współpracuje z innymi instytucjami-szkołą, domem kultury, biblioteką. Te instytucje również zapobiegają o dobrą współpracę i pozytywnie ja oceniają. Obecność naszego KGW na jakieś imprezie wnosi energię i wzbogaca ją nie tylko o element ,,tradycji'". Koło potrafi działać nieszablonowo i przystaje także na nietypowe propozycje. Przede wszystkim gotowanie to ich niezwykła pasja.

Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblewie potrafi działać nieszablonowo

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto