Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejna zima bez lodowiska w Wieluniu. Zobacz lodowisko na zdjęciach sprzed lat

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Z. Rybczyński, D. Sibiak, archiwum
Mamy złe wieści dla miłośników jazdy na łyżwach. Tej zimy, podobnie jak minionej w Wieluniu lodowiska nie będzie. Podobnie, jak przed rokiem powodem są wysokie koszty utrzymania obiektu. Temat omawiano na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Tymczasem już niebawem na łyżwy będzie można wybrać się do Wieruszowa. W naszej galerii z kolei możecie zobaczyć, jak wyglądała zabawa na wieluńskim lodowisku przed laty. Zobaczcie zdjęcia z redakcyjnego archiwum.

Spis treści

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą być tej zimy mocno zawiedzeni. Miejskie lodowisko, które zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem w czasie ferii, podobnie jak przed rokiem nie zostanie uruchomione. Powodem są, ponownie, wysokie koszty utrzymania obiektu.

Temat omawiany był na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu. Radna Anna Dziuba - Marzec mówiła, że jeśli Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji ma poczynić oszczędności nie otwierając lodowiska, to idąc tym tokiem myślenia należałoby zamknąć obiekty przy ul. POW i zaoszczędzić 1 mln zł. Radna sugerowała też, by zastanowić się nad wynajęciem obiektu innej gminie lub sprzedażą lodowiska.

Lodowisko - duże koszty, niewielkie przychody

Radny Radosław Wojtuniak apelował z kolei do burmistrza Pawła Okrasy o znalezienie pieniędzy na uruchomienie lodowiska. Jak mówił, to jedyna tego typu atrakcja w mieście w okresie zimowym. Wojtuniak sugerował, że skoro rada wyraziła zgodę na dołożenie do gospodarki odpadami 1 mln zł, to burmistrz na pewno znajdzie 20 czy 30 tys. zł, by WOSiR mógł uruchomić lodowisko.

Nie może być tak, że zaczynamy coś zwijać - mówił Wojtuniak.

Jak z kolei wyjaśniał kierownik WOSiR-u Jacek Raszewski, koszt utrzymania lodowiska to znacznie więcej niż 30 tys. zł.

Samo wymrożenie lodowiska prę lat temu kosztowało 10 tys. zł miesięcznie- mówił Raszewski.

Jak wyliczał dalej szef WOSiR-u, do tego dochodzą koszty między innymi koszty transportu, dźwigów, czy pracowników. Lodowisko każdego dnia obsługiwać musi pięć osób. Jacek Raszewski informował też, że w ostatnich latach przychody z lodowiska stanowiły około 30 tys. zł. Jak mówił duża frekwencja była tylko w czasie ferii zimowych.

Kierownik WOSiR i burmistrz Paweł Okrasa podnosili także, że wieluńskie lodowisko ze względu na starą i energochłonną instalację jest bardzo kosztowne zwłaszcza przy obecnych cenach prądu.

Wszystko wskazuje na to, że lodowisko w Wieluniu przechodzi do historii. W naszej galerii możecie zobaczyć archiwalne zdjęcia z jego funkcjonowania. Najstarsze pochodzą sprzed 10 lat.

Kolejna zima bez lodowiska w Wieluniu. Zobacz lodowisko na z...

Na łyżwy do Wieruszowa?

Miłośnicy jazdy na łyżwach muszą więc tej rozrywki poszukać gdzie indziej. Już niebawem z lodowiska będzie można skorzystać w sąsiednim powiecie, a konkretnie w Wieruszowie. Zostanie ono uruchomione tradycyjnie w Mikołajki, 6 grudnia. Z kolei już 3 grudnia na wieruszowskim ryku będzie można otrzymać darmowe wejściówki na lodowisko. Wystarczy pojawić się tam w stroju Mikołaja podczas organizowanej tego dnia imprezy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto