Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Wielton rozbudowała zakłady w Wieluniu. Rusza produkcja specjalistycznych naczep niemieckiego Langendorfa

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Grupa Wielton przenosi na grunt wieluński potencjał kontrolowanej przez siebie niemieckiej spółki Langendorf. Producent naczep i przyczep rozbudował swoje zakłady w rejonie ulicy Fabrycznej. W nowej hali będą produkowane specjalistyczne naczepy m.in. dla przemysłu budowlanego. Wielton sukcesywnie urządza się również na obszarze dawnej wieluńskiej cukrowni.

Wielton zakończył kolejny etap ekspansji na terenie Wielunia, gdzie zatrudnia ok. 1,7 tys. osób. Na nieużytkowanych dotąd terenach w rejonie ul. Fabrycznej powstała nowoczesna hala produkcyjna. Jej budowa trwała rok, a procesy produkcyjne kontroluje niemiecka spółka Langendorf, w której większość udziałów wieluński potentat branży naczep i przyczep nabył w 2017 r. Powołano w tym celu spółkę Langendorf Polska. W nowych obiektach będą wytwarzane naczepy niskopodwoziowe, inloadery oraz inne pojazdy specjalistyczne w oparciu o niemiecką inżynierię. Inwestycja w Wieluniu nie tylko wzmacnia moce produkcyjne Langendorfa, ale też pozwoli wprowadzić na rynek nowe modele naczep.

Od roku budowaliśmy centrum kompetencyjne naczep niskopodwoziowych w Grupie Wielton oparte na niezawodnej, niemieckiej inżynierii produktowej, ponad dwudziestoletnim doświadczeniu na rynku polskim i znajomości potrzeb rodzimych klientów, a także na nowym, innowacyjnym zakładzie produkcyjnym w Wieluniu. W celu wzmocnienia działalności Grupy w tym perspektywicznym zakresie oraz rozwoju produkcji naczep niskopodwoziowych, wywrotek specjalnych i inloaderów, zdecydowaliśmy o powołaniu nowej spółki Langendorf Polska – mówi Mariusz Golec, pierwszy wiceprezes zarządu, CEO Grupy Wielton.

Nowy zakład produkcyjny, powstały na terenach włączonych do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uruchomiono z początkiem października. Kontrolująca go spółka podlega bezpośrednio pod centralę Langendorfa w niemieckim Waltrop. Tamtejsze zakłady znane są produkcji wysokiej jakości niszowych pojazdów. Gdy trzy lata temu Wielton przejmował firmę, była ona liderem w Niemczech w segmencie pojazdów do przewozu szkła. Przypomnijmy, że w ostatnich latach własnością grupy Wielton stały się również francuski francuski Fruehauf, włoski Viberti Rimorchi i brytyjski Lawrence David.

Rozwój Wieltonu na terenie dawnej cukrowni

Wielton sukcesywnie urządza się również na obszarze dawnej wieluńskiej cukrowni. W ostatnich latach spółka kupiła od gminy Wieluń dwie działki o łącznej powierzchni ponad 20 hektarów. Dawne stawy, z których korzystała cukrownia, zostały zasypane. W głębi działki zbudowano magazyn pod chmurką dla gotowych naczep. W planach są kolejne inwestycje. Przez ostatnie lata Wielton dzierżawił też od gminy na własne potrzeby teren przy ul. Długosza, który w ostatnim czasie kupiła w przetargu inna wieluńska firma. WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Zrujnowana hala dawnej cukrowni w Wieluniu sprzedana. Nie ma chętnych na bocznicę kolejową FOTO

Wielton stawia na innowacyjne rozwiązania. Prezentacja nacze...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto