MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gospodarstwo Stary Spichlerz nad Wartą w Dębinie w gminie Osjaków nagrodzone w wojewódzkim konkursie ZDJĘCIA, VIDEO

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Stary Spichlerz nad Wartą
Gospodarstwo Agroturystyczne Stary Spichlerz nad Wartą w Dębinie w gminie Osjaków zajęło 3.miejsce w konkursie, jaki przebiegł pod nazwą „Weekend na wsi”. Konkurs organizowany był przez województwo łódzkie.

ZOBACZCIE JAK TU PIĘKNIE

Gospodarstwo Stary Spichlerz nad Wartą w Dębinie nagrodzone w wojewódzkim konkursie

Druga edycja konkursu „Weekend na wsi” rozstrzygnięta. Z 52 zgłoszeń wybrano i nagrodzono 9 właścicieli gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystycznych. Laureaci otrzymali nagrody finansowe.

Gospodarstwo Stary Spichlerz nad Wartą zajęło 3.miejsce w kategorii „Obiekt noclegowy na obszarach wiejskich” czyli taki, w którym turystom oferowane są różne formy wypoczynku, przy wykorzystaniu zasobów i walorów wsi. Obiekt taki musi prowadzić działalność turystyczną, która nie jest związana z gospodarstwem rolnym. W tej kategorii zwyciężyła Karma na wsi z gminy Szadek w powiecie zduńskowolskim. II miejsce przypadło Dolinie Koni z gminy Dłutów w powiecie pabianickim.

-Komisja konkursowa zwracała uwagę na takie kwestie jak wygląd zewnętrzny obiektu i jego najbliższe otoczenie, atrakcje rekreacyjne, ofertę kulinarną oraz jej powiązanie z tradycją i regionem. Ponadto niezwykle istotnym czynnikiem był zakres i jakość świadczonych usług oraz możliwość zakupu produktów lokalnych i ekologicznych wytwarzanych bezpośrednio w gospodarstwie - mówi Aleksandra Stańczyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe: za I miejsce – 5 000 zł, za II – 4 000 zł, za III – 3 000 zł.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w środę, 17 listopada online z udziałem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera.

– Gdy porównać liczbę gospodarstw agroturystycznych w innych województwach, okazuje się, że nie jesteśmy liderami tej klasyfikacji, a bardzo bym chciał, by tak było - mówił marszałek. - Chcemy promować wszystkie dobre inicjatywy, które u nas powstają, a które być może będą zachętą dla innych, by baza była jeszcze szersza i ciekawsza. Chcę Wam pomagać i tworzyć dobry klimat dla rozwoju gospodarstw agroturystycznych, bardzo mi na tym zależy.

Organizatorem „Weekendu na wsi” jest Departament Rolnictwa i Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego i promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. W konkursie mogli wziąć udział właściciele gospodarstw agroturystycznych i właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego

Co oferuje Stary Spichlerz nad Wartą?

W pięknym i klimatycznym drewnianym domu znajdują się 2 pokoje z 6 miejscami noclegowymi. Obiekt jest czynny przez cały rok. Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Dębina w odległości zaledwie 500 metrów od rzeki Warty, więc na gości czeka aktywny wypoczynek. Latem i wiosną można tu korzystać ze spływów kajakowych.
Na terenie obiektu znajduje się tężnia solankowa, jacuzzi, dwa stawy, plac zabaw dla dzieci, rozległy ogród, las, zadaszony grill. Możliwość skorzystania z bali z hydromasażem. Blisko do sklepów, stacji paliw, restauracji, kościoła, szkółki jeździeckiej.

- Dziękujemy za to ogromne wyróżnienie. Cieszymy się bardzo, że nasze gospodarstwo Stary Spichlerz nad Wartą zostało dostrzeżone i docenione na arenie wojewódzkiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego do odwiedzin - mówią Klaudia i Dariusz Domagała, właściciele Starego Spichlerza nad Wartą.

Zobaczcie sami jak tu pięknie, oglądając poniższą galerię

Gospodarstwo Stary Spichlerz nad Wartą w Dębinie w gminie Os...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto