GKS Bełchatów nie "zatopił" Arki Gdynia

Dariusz Piekarczyk
GKS Bełchatów nie "zatopił" Arki Gdynia Fot. Adrian Mielczarski
GKSBełchatów nie zainkasował drugi raz z rzędu punktów w I lidze. W sobotę drużyna trenera Marcina Węglewskiego przegrała na swoim boisku z finalistą Pucharu Polski i spadkowiczem z PKOEkstraklasy Arką Gdynia aż 0:3 (0:0).

Porażka na szczęście nie przekreśla szans bełchatowian na pozostanie w I lidze. GKS po cichu liczył na sprawienie niespodzianki. W poprzedniej kolejce wygrał bowiem na wyjeździe z Resovią 3:1 (2:1), a jesienią pokonał na wyjeździe gdynian 2:1 (1:0). Bełchatowianie mieli ponadto nadzieję, że gdynianie nie doszli jeszcze do siebie po przegranej w finale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa 1:2 (0:0), tracąc oba gole w ostatnich minutach meczu. Pierwsza połowa potyczki na Gieksa Arenie rzeczywiście dawała podstawy do optymizmu, bo miejscowi postawili się wyżej notowanemu rywalowi. Niestety, w 51 minucie Waldemar Gancarczyk strzelił “samobója”. Po utracie gola giekaesiacy nie spasowali i zaatakowali odważniej, ale to Arka zdobyła bramkę. Daniela Niżnika pokonał Maciej Rosołek. Spotkanie rozstrzygnęło się w 75 minucie, kiedy to Mateusz Bartków “wyleciał” z boiska po czerwonej kartce za faul na strzelcu drugiego gola. Na dodatek sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na gola zamienił Juliusz Letniowski. W najbliższą sobotę (15 maja) drużynę Marcina Węglewskiego czeka wyjazdowe starcie z kielecką Koroną i tam trzeba już poszukać punktów ą

GKS BEŁCHATÓW - ARKA GDYNIA 0:3 (0:0)
Bramki0:1 - samobójcza, Waldemar Gancarczyk (51)
0:2 - Maciej Rosłek (68)
0:3 - Juliusz Letniowski (75, rzut karny)
Bełchatów: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyń-ski, Mateusz Bartków, Sebastian Zalepa, Mateusz Szymorek - Filip Laskowski (67, Bar-tosz Żurek), Michał Pawlik, Waldemar Gan-carczyk (80, Marcin Ryszka), Dawid Flaszka (79, Maciej Koziara), Mikołaj Grzelak (82, Jakub Bator) - Valerijs Śabala (66, Maciej Mas). Trener: Marcin Węglewski.
Arka: Daniel Kajzer - Adam Danch, Michał Marcjanik,Haris Memić - Fabian Hiszpański, Adam Deja (46, Mateusz Żebrowski), Juliusz Letniowski (82, Łukasz Wolsztyński), Maciej Rosołek (82, Kacper Skóra), Christian Aleman, Arkadiusz Kasperkiewicz (88, Artur Siemaszko) - Rafał Wolsztyński (68, Marcus Vinícius). Trener: Dariusz Marzec.
Czerwona kartka: Mateusz Bartków (75 minuta, za faul taktyczny) - Bełchatów.
Żółte kartki: Filip Laskowski, Sebastian Zalepa, Bartosz Żurek - Arkadiusz Kasper-kiewicz.
Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: Mecz bez udziału publiczności.