Forum Transportowe 2022 w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu. W trakcie wydarzenia podpisano deklarację współpracy ze strażą pożarną ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Udostępnij:
Zespół Szkół im. J. Długosza w Wieluniu po raz drugi zorganizował Forum Transportowe. W trakcie wydarzenia podpisano list intencyjny dotyczący współpracy szkoły ze strażą pożarną w zakresie kształcenia uczniów w klasie technik pojazdów samochodowych

13 maja w wieluńskim „mechaniku” gościli m.in. funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Mundurowi opowiedzieli o swojej służbie, obowiązujących przepisach, a także zaprezentowali radiowóz ITD. Był to jeden punktów programu Forum Transportowego, zorganizowanego przez ZS nr 2 po raz drugi. Wydarzenie korelowało z Międzynarodowym Dniem Kierowcy Zawodowego.

- Kształcimy w zawodzie kierowca-mechanik, czym odpowiadamy na wyzwania rynku pracy, który bardzo dynamicznie się zmienia – przypomniał Dariusz Kowalczyk, dyrektor szkoły.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także wystąpienia przedstawicieli firmy Tachospeed na temat pakietu mobilności i czasu pracy kierowcy. Wśród publiczności zgromadzonej w szkolnej sali nie zabrakło przedstawicieli wieluńskich przedsiębiorstw z branży transportowej, z którym na co dzień współpracuje ZS nr 2.

W trakcie forum podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy ZS nr 2 z wieluńską komendą Państwowej Straży Pożarnej. Chodzi o rozszerzenie kierunku technik pojazdów samochodowych o elementy wiedzy pożarniczej. Od roku szkolnego 2022/23 strażacy będą m.in. zaznajamiać uczniów ze specyfiką służby, pojazdami, sprzętem i zapleczem komendy, nauczą pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzą szkolenia praktyczne, pogadanki, pokazy strażackie.

Swoje podpisy na deklaracji współpracy złożyli starostowie Marek Kieler i Krzysztof Dziuba (z ramienia organu prowadzącego ZS nr 2) oraz komendant powiatowy PSP w Wieluniu bryg. Karol Bednarski.

Wydarzeniu towarzyszyły potyczki sportowe dla uczniów. Forum Transportowe zostało zorganizowane przez ZS nr 2 we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie