18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Finał Wieluńskiej Ligi Siatkówki: Foto Damian obronił tytuł mistrzowski [ZDJĘCIA]

Drużyna Foto Damian Hatshepsut Lexon Volley obroniła tytuł mistrza Wieluńskiej Ligi Siatkówki. W wielkim finale zespół dwukrotnie pokonał Oknobud Cztery Koła Gaz

W weekend rozegrany został finał Wieluńskiej Ligi Siatkówki Body Art im. Jerzego Piechoty. Tak jak rok temu w decydujących o mistrzostwie pojedynkach zmierzyły się ekipy Foto Damian Hatshepsut Lexon Volley oraz Oknobud Cztery Koła Gaz. Tym razem jednak obyło się bez złotego seta. W sobotę Foto Damian wygrał 3:1, a nazajutrz uporał się z rywalami w pięciu setach.

Po trzech setach rewanżowego pojedynku licznie zgromadzeni na trybunach kibice mogli sądzić, że dojdzie do powtórki z ubiegłego roku i wszystko rozstrzygnie się w bonusowej partii. Oknobud prezentował się solidniej i prowadził 2:1. Kto wie, czy nie byłoby już wtedy 3:0, gdyby wicemistrzowie nie przespali początku meczu (pierwsze sześć punktów padło łupem rywali). Czwarta partia padła jednak łupem obrońców tytułu. Foto Damian włączył piąty bieg i dominował również w końcówce tie-breaka. Ostatni set 12. sezonu Wieluńskiej Ligi Siatkówki Foto Damian wygrał 15:11 i mógł cieszyć się z drugiego z rzędu złotego medalu.

Nieoczekiwanie bez medalu zakończyli rozgrywki strażacy z Sieradza, którzy w cuglach wygrali rundę zasadniczą i byli faworytami przed fazą play-off. Tak jak w półfinale z Oknobudem, w starciu o trzecie miejsce stać ich było tylko na zwycięstwo w pierwszym meczu. W sobotę pokonali Latakię 3:1, by nazajutrz przegrać w takim samym stosunku, a potem uznać wyższość rywali w złotym secie. W rewanżowym pojedynku poważnej kontuzji nabawił się środkowy PSP Sieradz, który został odwiedziony do szpitala.

Na piątym miejscu zakończył rozgrywki Martex Dzietrzkowice, który dwukrotnie pokonał Irex Skomlin. W pojedynkach o miejsca 7-8 lepszy okazał się Papier Serwis Lubax, którego wyższość musiała uznać drużyna Lobo Tom-Chłód. Już wcześniej zakończyła się rywalizacja o miejsca 9-10, w której Budowlani FHU Stępień (drużyna wspierana przez redakcję "Naszego Tygodnika" i wielun.naszemiasto.pl) dwa razy ograli PSP Wieluń bez straty seta.

Przed decydującym pojedynkiem Foto Damiana z Oknobudem zawodnicy sprawdzili się w konkursach. Najefektowniejszym „gwoździem” w ocenie sędziów popisał się Tomasz Wencel (Latakia), natomiast konkurs precyzyjnej zagrywki wygrał Michał Szymczak (Irex Skomlin).

Podczas wręczenia nagród nie zabrakło burmistrza Janusza Antczaka, a także Elżbiety Piechoty, wdowy po niezapomnianym siatkarzu, trenerze i sędzim, który od tego sezonu jest patronem WLS. Warto wspomnieć, że właśnie mija 30.rocznica jednego z największych sukcesów w historii wieluńskiej siatkówki, którego współautorem był Jerzy Piechota. W 1984 roku jako trener wprowadził drużynę juniorów do finału Mistrzostw Polski, czego nie udało się powtórzyć żadnemu z jego następców.