Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Finał konkursu Wielton GO na Politechnice Łódzkiej. Spółka przekazała uczelni robota [FOTO]

ryb
Na Politechnice Łódzkiej odbył się finał konkursu Wielton GO, który producent przyczep i naczep we współpracy z uczelnią przygotował dla uczniów wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Firma przekazała PŁ robota przemysłowego, który posłuży do prowadzenia zajęć laboratoryjnych ze studentami.

W grze mobilnej Wielton GO zmierzyło się ponad 200 uczniów z sześciu wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs zorganizowano w ramach współpracy Wieltonu z Politechniką Łódzką. W finale zorganizowanym na uczelni uczestniczyło 50 najlepszych graczy. Zwycięzcą konkursu został Piotr Szkudlarek z II LO im. J. Korczaka. Kolejne miejsca zajęły Monika Kalemba i Aleksandra Preś, uczennice Zespołu Szkół nr 1. Cała trójka otrzymała w nagrodę rowery, a kolejni uczestnicy nagrody rzeczowe. Spółka wyszła z inicjatywą, by zachęcić młodych ludzi do kształcenia na kierunkach, które umożliwią robienie kariery w Wieltonie. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie firmy na specjalistów.

- Wielton GO to innowacyjny i nowoczesny, ale co najważniejsze skuteczny sposób dotarcia do młodych ludzi, o czym świadczy liczba uczestników i finalistów konkursu. Od lat współpracujemy z wieluńskimi szkołami tworząc klasy patronackie i zachęcając młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych. Nawiązaliśmy również współpracę z Politechniką Łódzką, z którą realizujemy ciekawe i rozwijające młodych ludzi projekty. Połączenie sił nauki i potencjału międzynarodowej firmy produkcyjnej tworzą niecodzienną możliwość nabycia wiedzy technicznej i praktycznego jej wykorzystania przez studentów. Mamy nadzieję, że będą mieli oni szansę dalej rozwijać swój potencjał, dołączając do międzynarodowego zespołu Grupy Wielton – powiedział podczas finału konkursu Mariusz Golec, prezes Wielton S.A.

Podczas finału spółka Wielton przekazała także robot manipulacyjny Panasonic TA1600 do laboratorium dydaktycznego Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Urządzenie jest rodzajem mechanicznej dłoni, która posłuży do zajęć dydaktycznych. Za sprawą specjalnie skonfigurowanego stanowiska, studenci będą mogli w bezpiecznych warunkach przećwiczyć i w pełni zrozumieć cykle pracy robotów oraz zasady ich działania. To niezbędne umiejętności dla przyszłych inżynierów Wieltonu, w którym automatyzacja procesów produkcji z każdym rokiem odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę.

W mobilnej grze Wielton GO uczniowie poznawali firmę od kuchni i odpowiadali na pytania z nią związane, rozwiązywali też zadania logiczne. Za otrzymane punkty mogli kupić elementy wirtualnej naczepy, którą należało złożyć w całość i sprzedać. Rekordzista sprzedał sześć naczep, a wszyscy gracze – 173. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy spędzili łącznie w grze blisko 300 godzin. W łódzkim finale 50 najelpszych graczy odpowiadało na 20 losowo dobranych pytań, które dotyczyły różnych aspektów działalności Wieltonu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto