Europa kształci zawodowo. Uczniowie ZS nr 3 w Wieluniu praktykowali w Hiszpanii i na Malcie [FOTO]

red
archiwum ZS nr 3 w Wieluniu
Udostępnij:
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu wrócili z praktyk stażowych, jakie przez kilka tygodni odbywali w Hiszpanii i na Malcie.

Trwające od 4 maja do 1 czerwca praktyki uczniów ZS nr 3 na Malcie i w hiszpańskiej Saragossie zostały zorganizowane w ramach projektu Erasmus + Europa Kształci Zawodowo V. Młodzież miała możliwość zdobycia nowych kompetencji zawodowych w zakładach pracy, jak również podszkolić umiejętności językowe. W swoich miejscach stażowych praktykanci posługiwali się językiem angielskim, a ci przebywający w Saragossie również hiszpańskim.

Przed wyjazdem uczniowie szkoły z ul. Sieradzkiej przeszli kurs języka hiszpańskiego i urzędowego angielskiego, zorganizowanym również w ramach programu Erasmus +. Uczestniczyli również w zajęciach, które przygotowały ich do aktywnego uczestniczenia w programie kulturowym zaproponowanym przez zagranicznych partnerów projektu i nauczycieli ZS nr 3: Karolinę Mysiorek, która opiekowała się młodzieżą na Malcie, i Beatę Korytną, opiekuna praktyk w Saragossie.

W ramach programu kulturowego zorganizowanego przez ImproveAway odbyły się wycieczki na wyspę Gozo, połączone ze zwiedzaniem wyspy, i rejs na wyspę Comino. Oprócz tego uczniowie poznali najważniejsze zabytki Malty. Młodzież przebywająca w Hiszpanii zwiedziła najciekawsze miejsca w Barcelonie, miasteczko nadmorskie – Badalonię (z pięknymi uliczkami i cudowną plażą), miasteczko Jaca u podnóży gór Pirenejów, wzięła również udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w parku linowym. Na co dzień zachwycali się pięknem zabytkowej Saragossy.

W Hiszpanii uczniowie zdobywali umiejętności zawodowe w firmach logistyczno – spedycyjnych: Commercial Aragon - dział montażu paneli, Farmalogic – dział pakowania i magazynowania leków, Drolimsa – magazyn środków chemicznych plus praca w biurze, Crealmat – dział tekstylny. Na Malcie uczniowie pracowali w firmach: Fred Perry, Crispo Limited, Marks & Spencer Food, Punt Roma, Kwaddro.

W dniach 26-29 maja odbyła się wizyta monitorująca na Malcie kierownika szkolenia praktycznego Mariusza Wróbla. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z przebiegiem praktyk, ocena stopnia poprawności i zgodności realizacji programu stażu z złożeniami, jak również ocena przyrostu kompetencji, szczególnie zawodowych i językowych praktykantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Materiał oryginalny: Europa kształci zawodowo. Uczniowie ZS nr 3 w Wieluniu praktykowali w Hiszpanii i na Malcie [FOTO] - Wieluń Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie