Drugi Trzeźwościowy Cross Maraton w Rudzie za nami ZDJĘCIA, WYNIKI

Marcin Stadnicki
W niedzielę w Rudzie koło Wielunia odbyła się druga edycja Trzeźwościowego Cross Maratonu organizowanego przez stowarzyszenie Wieluń Biega. Bardzo dobre wyniki na dystansie 10 km osiągnęli wieluńscy biegacze. Najlepszy był Artur Jasiński, który dzień wcześniej zajął też pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w Czastarskiej piątce. Wśród pań najlepsza była Elżbieta Bryła. W maratonie pierwszy na mecie zameldował się Karol Grabda, a w zawodach nordick walking zwyciężył Grzegorz Sawecki.

Wieluńscy biegacze doskonale spisali się podczas drugiej edycji Trzeźwościowego Cross Maratonu, który odbył się w niedzielę 7 sierpnia w Rudzie koło Wielunia. Zawodnicy w ramach sportowej imprezy rywalizowali na dystansach 10 km, 42,5 km i w marszu nordic walking na 10 km.

Bardzo dobrze wypadli wieluńscy biegacze na dystansie 10 km. Pierwsze miejsce z pewnością nie jest zaskoczeniem dla tych, którzy obserwują biegi organizowane na terenie powiatu wieluńskiego. Zwyciężył jeden z faworytów Artur Jasiński, który dystans pokonał w czasie 36:18. Warto podkreślić, że to drugi doskonały występ zawodnika klubu Wieluń Biega w ciągu minionego weekendu. Dzień wcześniej Artur Jasiński osiągnął najlepszy w swojej kategorii wiekowej podczas organizowanej w ramach Dni Czastar Czastarskiej Piątki. Ogólnie był siódmy.

W biegu na 10 km w Rudzie doskonale wypadli też inni wieluńscy biegacze. Trzecie miejsce zajął Damian Szczesny, a 14 Elżbieta Bryła, która jednocześnie była najlepsza wśród pań.

W maratonie najlepszy był Karol Grabda, a w marszu nordic walking Grzegorz Sawecki.