Druga liga siatkówki. WKS Wieluń pokonał u siebie Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:1 ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
WKS Wieluń pokonał u siebie Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:1, strącając rywala z pozycji wicelidera drugoligowej tabeli.

Nie ma mocnych na siatkarzy WKS Wieluń w roli gospodarzy. Drużyna grającego trenera Marcina Krysia wygrała wszystkie sześć spotkań grupy C II ligi siatkówki rozegranych dotychczas w hali WOSiR. W ostatnią sobotę (19 grudnia) z zerowym dorobkiem punktowym wyjechali z Wielunia zawodnicy z Sieradza. Gospodarze zwyciężyli pewnie, mimo że grali bez swojego podstawowego rozgrywającego Bartłomieja Matejczyka. Zastępujący go Patryk Wesołowski udźwignął ciężar meczu. MVP spotkania wybrany został przyjmujący Konrad Pałyga, który brylował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

WKS Wieluń - Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:1 ( 26:24, 25:21, 21:25, 25:21)

Choć zmierzyły się dwie drużyny z czołówki drugoligowej tabeli, poziom sobotniego meczu specjalnie nie zachwycił. Obie drużyny w wielu akcjach grały tak, jakby zbyt dosłownie potraktowały powiedzenie o siatkówce jako grze błędów. Po atakach to z jednej, to z drugiej strony, piłka regularnie lądowała poza boiskiem. W taki też sposób skończyły się dwa pierwsze sety – autowymi atakami siatkarzy z Sieradza.

W pierwszej odsłonie pierwsi piłkę meczową w górze mieli przyjezdni. Jednak od stanu 23:24 trzy kolejne punkty padły łupem WKS. W drugim secie mnożące się błędy grających ospale sieradzan pozwoliły gospodarzem wyjść na prowadzenie 7:2. Potem jednak wielunianie całkowicie oddali inicjatywę i z pewnego prowadzenia zrobił się wynik 11:13. Jak się okazało, był to tylko chwilowy zastój w grze WKS, którzy szybko odzyskali prowadzenie, by ostatecznie wygrać seta do 21.

I tak oto przed Wieluniem otworzyła się szansa na zwycięstwo z wiceliderem bez straty seta, na co przed pierwszym gwizdkiem nikt nie liczył. Sieradz zdołał jednak wykrzesać z siebie lepszą grę i dostarczyć emocji kibicom oglądającym transmisję on-line. Trzeciego seta goście rozpoczęli efektownymi akcjami i w zasadzie przez całą tę część meczu kontrolowali sytuację. Wygrali do 21. Ale to wszystko, na co było ich stać tego dnia. Ostatnią partię wielunianie zagrali koncertowo, odnosząc zasłużone zwycięstwo za trzy punkty.

Fragment meczu WKS Wieluń - MOSiR Sieradz

Pozostałe wyniki sobotnich spotkań grupy C II ligi siatkówki:

Czarni Rząśnia - SMS PZPS I Spała 0:3 (22:25, 16:25, 16:25)
Hetman Włoszczowa - Lotnik Łęczyca 1:3 (23:25, 23:25, 25:17, 23:25)
LUKS Dobroń - Kasztelan Rozprza 1:3 (33:31, 23:25, 23:25, 21:25)
AZS UMK Toruń - Bzura Ozorków 0:3 (18:25, 18:25, 22:25)

Po 12 kolejkach zdecydowanym liderem drugoligowej tabeli jest SMS PZPS Spała, który zgromadził 35 pkt. Wskutek przegranej w Wieluniu MOSiR Sieradz z 24 punktami spadł na trzecie miejsce, a na pozycję wicelidera wskoczyła Bzura Ozorków (26 pkt.). WKS ma 22 oczka i zajmuje czwartą lokatę. Za nim plasuje się drużyna LKS Czarni Rząśnia z dorobkiem 20 punktów.

Druga liga siatkówki. WKS Wieluń pokonał u siebie Tubądzin V...