Dobre wyniki wieluńskich szachistów w Częstochowie

[email protected]
Kilkunastu szachistów z UKS „Piątki Wieluń” i GOKiS Skomlin uczestniczyło wczoraj w III Feryjnym Turnieju Szachowym w Częstochowie.

Turniej podzielony był na dwie grupy: A- seniorzy oraz juniorzy powyżej lat 13 oraz B – juniorzy do lat 13.

W sumie rywalizowało ponad 60 zawodników, większość z okolic Częstochowy oraz z Wielunia, Skomlina i Rybnika.

Bardzo dobrze w turnieju spisali się zawodnicy z naszego powiatu zwyciężając w trzech kategoriach nagrodowych. Bartek Wolniaczyk został najlepszym zawodnikiem w kategorii do 1600, Kuba Bakalarczyk w kategorii do 1400 oraz Natalia Guzik w kategorii kobiet. Należy podkreślić , że czworo reprezentantów wieluńskiej piątki

(Zuzia Bakalarczyk, Natalia Guzik, Michał Wieczorek i Jakub Bakalarczyk) decyzją trenera startowało w kategorii seniorów, mimo iż mogło grać w grupie młodszej. W grupie do lat 13 drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Patryk Pilarski (do lat 13) oraz Adam Słonina (do lat 8), natomiast w kategorii do lat 10 trzecie miejsce zajął Jan Zaton, czwarte Michalina Matyjasek i szóste Mikołaj Jacaszek.