Spis treści
Budzenie się w nocy podkopuje zdrowie
Budzenie się w nocy jest wbrew pozorom zjawiskiem normalnym, z którego jednak zdajemy sobie bardziej sprawę wraz z wiekiem. Takie krótkie przerwy nie są więc szkodliwe, jednak jeśli całkowicie wyrywają nas ze snu, mają katastrofalny wpływ a stan psychiczny i fizyczny.
Gdy liczenie baranów, wypicie herbatki z melisy albo czytanie książki już na ciebie nie działa, a na pewno nie sprawdzi się w środku nocy, sięgnij po inne metody. Zamiast kręcić się bezsennie w łóżku, wypróbuj nowe triki, by znaleźć te najbardziej niezawodne. Warto, bo sen jest jednym z najważniejszych czynników niezbędnych dla zdrowia, a jego zaburzenia stanowią źródło chorób. I nie da się go niczym zastąpić!
Ponieważ nocny odpoczynek umożliwia regenerację komórek w organizmie, przy jego niedostatku nasila się stan zapalny w organizmie, spada odporność i szybciej starzeje się skóra, rośnie też nadwaga i ryzyko rozwoju chorób układu krążenia i cukrzycy typu 2. Podobnie działa niestety praca w godzinach nocnych, jednak brak snu prowadzi do śmierci.
Konsekwencje zarywania nocy czy o wiele częstszego niedosypiania to na co dzień słabsza kondycja organizmu, a więc gorsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Niedobór snu, a także zła jego jakość, wywołują m.in. niepokój, wahania nastroju, senność, problemy z pamięcią, skupieniem się i myśleniem. Jeśli więc chcemy uniknąć tych problemów, poprawa jakości snu jest priorytetem.
Sprawdź też:
Te metody pozwolą ci szybko zasnąć w nocy
Aby dobrze spać przez całą noc bez budzenia się nad ranem, należy zadbać o komfortowe warunki w sypialni, odpowiednią dietę i właściwy plan dnia, który pozwoli na wieczorne wyciszenie. Co jednak robić, gdy to najwyraźniej za mało? Jeśli więc męczy nas bezsenność , czas na nowe sposoby na sen. Polecamy te o potwierdzonej skuteczności, dzięki którym łatwiej przespać zalecane minimum 7 godzin. Niektóre triki mogą cię zaskoczyć!
Jak ponownie zasnąć w nocy? Wypróbuj te metody, jeśli budzenie się na ranem to twój problem.
Dowiedz się także:
Wyśpij się wygodnie
Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?