Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Były burmistrz Pajęczna i obecny wiceburmistrz Złoczewa nie pójdzie do więzienia

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Choć Dariusz Tokarski usłyszał we wrześniu tego roku prawomocny wyrok roku i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia, nie spędzi on tego czasu za kratkami.

Zamiast krat tzw. bransoleta

Nie każde skazanie na tzw. bezwzględną karę pozbawienia wolności musi się zakończyć pobytem w zakładzie karnym. Tak też stało się w przypadku byłego burmistrza Pajęczna, a obecnie wiceburmistrza Złoczewa. Dariusz Tokarski usłyszał we wrześniu tego roku, w sądzie apelacyjnym prawomocny wyrok skazujący go na rok i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. Były burmistrz Pajęczna jednak za kraty nie trafi. Sąd przystał bowiem na jego prośbę i wobec Tokarskiego zastosowany zostanie dozór elektroniczny.

Mogę dalej pracować. I zawodowo i w gospodarstwie- potwierdza Dariusz Tokarski.

Dzięki zastosowaniu takiego sposobu odbycia kary obecny zastępca burmistrza Złoczewa będzie mógł praktycznie funkcjonować normalnie, jedynie z pewnymi ograniczeniami.
Nigdy nie uchylałem się od odpowiedzialności. Doszło do tragedii, która może zdarzyć się każdemu i ponoszę za to karę- dodaje Dariusz Tokarski.

Były burmistrz Pajęczna i obecny wiceburmistrz Złoczewa nie ...

O tej tragedii Pajęczno nie zapomni

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 24 lipca 2018 r. w Pajęcznie. Burmistrz jadąc swoim mitsubishi potrącił na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Długiej 17- letniego motocyklistę. Mimo długotrwałej reanimacji nastolatek zmarł. Na początku grudnia 2019 roku w pajęczańskim wydziale karnym Sądu Rejonowego w Wieluniu zapadł wyrok w tej sprawie. W sali sądowej sprawca wypadku przeprosił rodziców Kuby i wnosił o dobrowolne poddanie się karze. Na to nie było jednak zgody rodziców. Dariusz Tokarski został skazany na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na trzy lata, czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także zapłacenie po 50 tys. zł zadośćuczynienia obojgu rodziców ofiary wypadku. Kolejne ok. 20 tys. zł to grzywna i koszty procesu. 22 września, w Sądzie Okręgowym w Sieradzu Dariusz Tokarski usłyszał znacznie surowszy wyrok - rok i 6 miesięcy bezwarunkowego więzienia

Czym jest dozór elektroniczny?

Dozór elektroniczny polega na zamontowaniu w miejscu przebywania odpowiednich rejestratorów i nadajnika na ręce lub nodze osoby poddanej dozorowi. Pozwala to na ciągłe monitorowanie, czy w nakazanych przez sąd godzinach skazany przebywa na wskazanym obszarze. Sąd w uzasadnionych wypadkach może zmieniać przedział czasu w ciągu doby i w poszczególnych dniach tygodnia, w których skazany ma przebywać w wyznaczonym miejscu. Zasadą jest, iż poza zasięgiem zainstalowanego w miejscu zamieszkania odbiornika nie można przebywać w godzinach 23- 5. Odstępstwo dopuszcza się tylko, gdy jest to dyktowane wyjątkowymi, szczególnie uzasadnionymi okolicznościami związanymi z pracą zawodową skazanego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto