Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Wielunia planuje zaciągnąć kredyt rzędu 21,5 mln złotych. Radni podejmą decyzję 30 marca. Czym jeszcze się zajmą na sesji?

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
W czwartek 30 marca odbędzie się posiedzenie Rady Miejskiej w Wieluniu. Jeden z punktów porządku obrad dotyczy zaciągnięcia kredytu na kwotę 21,5 mln zł

Burmistrz Okrasa zadłuża gminę na potęgę

Burmistrz Paweł Okrasa przedłożył radnym uchwałę dotyczącą zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości 21 mln 590 tys. zł. Środki bankowe pójdą na częściowe pokrycie tegorocznego deficytu budżetowego oraz spłatę niektórych wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Przedłożony przez burmistrza projekt uchwały zakłada, że nowy kredyt będzie spłacany w latach 2025-2034.

Kiedy Paweł Okrasa rozpoczynał urzędowanie w ratuszu w 2014 r., zadłużenie gminy wynosiło 22 mln zł. Na koniec bieżącego roku dług ma urosnąć do 54 mln zł, a na koniec 2024 r. przekroczyć 70 mln zł. Takie kwoty są zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Radni Wielunia obradują 30 marca

Radni rozpatrzą uchwałę w sprawie kredytu na sesji w czwartek, 30 marca. Czym jeszcze zajmą się samorządowcy? Pełny program obrad znajdziecie w galerii zdjęć. Zamieściliśmy tam również sprawozdanie z działalności urzędu miasta między sesjami, które zwyczajowo przedłożono radnym.

W pierwszej części obrad rozpatrzone zostaną sprawozdania o stanie bezpieczeństwa w gminie przedłożone przez wieluńską policję, straż pożarną, straż miejską, a także nadzór budowlany.

Pod głosowanie poddany zostanie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przemysłowo-usługowych w obrębie ulic Warszawskiej, Fabrycznej, Długosza i Przemysłowej. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Wprowadzone zostaną zmiany w planach finansowych gminy. Najpoważniejsza z nich to wpisanie do budżetu kwoty 243 tys. zł na adaptację na cele muzealne części majątku odkupionego od parafii ewangelickiej.

Podjęta zostanie decyzja w sprawie nadania nazw ulicom w mieście. Radni zapoznają się też m.in. ze sprawozdaniami z funkcjonowania Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, strefy płatnego parkowania, targowisk.

Czwartkowe posiedzenie wieluńskiej rady w sali 101 rozpocznie się o godz. 9. Transmisję z obrad można śledzić na stronie wielun.sesja.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Burmistrz Wielunia planuje zaciągnąć kredyt rzędu 21,5 mln złotych. Radni podejmą decyzję 30 marca. Czym jeszcze się zajmą na sesji? - Wieluń Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto