Bieg Noworoczny 2024 w Wieluniu. W mroźną i wietrzną niedzielę do rywalizacji przystąpiło blisko 100 osób

Zbigniew Rybczyński
Blisko 100 śmiałków stanęło do rywalizacji biegowej w Wieluniu w mroźną i wietrzną niedzielę 7 stycznia. Najszybciej 5-kilometrowy dystans pokonał Michał Bator

Biegowe otwarcie 2024 roku w Wieluniu

Po raz trzeci odbył się na trasie rekreacyjnej po wąskotorówce Bieg Noworoczny, organizowany przez stowarzyszenie Wieluń Biega. Uczestnicy wyścigu na 5 km startowali w rejonie ul. Sybiraków i tu też finiszowali. Ścigali się w trudnych warunkach - było mroźnie i wietrznie.

Bieg zgromadził niespełna 100 uczestników. Zdecydowanie najszybsi byli biegacze z powiatu wieluńskiego Michał Bator i Damian Skupiński. Bator pokonał 5-kilometrowy dystans w czasie 16 min. 23 sek., Skupiński wbiegł na metę 10 sekund później. Trzeci był Artur Sochacki z Radomska.

Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Wieluń Biega Elżbieta Bryła (czas 22:14), kolejne miejsca zajęły Katarzyna Paruch i Julia Pyrak (obie Falstart Rudniki). Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Przed wyścigiem wszyscy chętni mogli dołączyć do rozgrzewki z profesjonalistą w tej dziedzinie Łukaszem Stankiem. Muzycznie atmosferę podgrzewał kolektyw Didżejsi. Po biegu organizatorzy zaprosili uczestników na integracyjne ognisko z kiełbaskami, nie zabrakło też gorących napojów.

Biegowy 2024 rok

Jak zapowiada prezes Wieluń Biega Damian Szczesny, wszystkie imprezy biegowe organizowane lub współorganizowane przez stowarzyszenie w 2023 r. odbędą się również w tym roku. Kolejna 5-kilometrówka odbędzie się w Wieluniu już 28 stycznia jako wydarzenie towarzyszące finałowi WOŚP.

W planach są również kolejne zorganizowane wypady na zagraniczne biegi. Ostatni miał miejsce w listopadzie, kiedy 11-osobowa reprezentacja Wieluń Biega uczestniczyła w maratonie we włoskiej Florencji. Ośmioro zawodników i zawodniczek pobiło rekordy życiowe, fantastyczny rezultat uzyskał Arkadiusz Gęsiak, który był drugim Polakiem na mecie.

Spotkanie z ultramaratończykiem i autorem książek w Wieluniu

W poniedziałek 15 stycznia w Wieluniu będzie gościć łodzianin Przemysław Stupnowicz, polski lekkoatleta, ultramaratończyk, trener, bloger, autor książek „Kod zwycięstwa” (2020) i „Kiedy życie mówi: biegnij (2023)”. Spotkanie odbędzie się w Spółdzielczym Domu Kultury (os. kard. Wyszyńskiego 41) o godz. 18. Wydarzenie na FB: Spotkanie autorskie "Kiedy życie mówi: biegnij"