Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

73-latka zgubiła się na grzybach. Odnaleźli ją policjanci z Osjakowa

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
W poniedziałek wieczorem rodzina 73-latki, która wybrała się na grzyby na terenie gminy Osjaków zgłosiła zaginięcie seniorki. Do poszukiwania kobiety wykorzystano między innymi psa tropiącego. Na szczęście policjantom z Osjakowa udało się odnaleźć 73-latkę zziębniętą i wystraszoną, ale całą i zdrową. Policja apeluje o ostrożność podczas grzybobrania i unikanie samotnych wypraw do lasu.

W poniedziałek 19 września kilka minut po godz. 19 wieluńska policja została powiadomiona o zaginięciu 73-latki z województwa śląskiego. Kobieta przebywała na terenie gminy Osjaków z wizytą rodzinną. Około godz. 15 wybrała się na grzyby do pobliskiego lasu.

Dłuższa nieobecność seniorki zaniepokoiła jej rodzinę, którą próbowała znaleźć kobietę na własną rękę, niestety bez skutku. Bliscy 73-latki zgłosili zaginięcie kobiety, przekazali też policjantom informację, że ma ona problemy zdrowotne.

W tej sytuacji mundurowi w trybie alarmowym rozpoczęli poszukiwania zaginionej. W działania zaangażowano również psa tropiącego z wieluńskiej komendy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, około godziny 20.30, na jednym z duktów leśnych zaginiona kobieta została odnaleziona przez mundurowych z komisariatu w Osjakowie. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, choć była wyziębiona i wystraszona. Policjanci zaopiekowali się seniorką i po konsultacji medycznej przekazali ją pod opiekę rodzinie - relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Policja apeluje by unikać samotnych wypraw do lasu i przypomina, że zgubić się możemy nawet w lesie, który uważamy za doskonale nam znany. Policja przypomina tez podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania (znajdziecie je poniżej oraz w naszej galerii zdjęć).

Podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania:

  • Nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę
  • Nie oddalajmy się od osób, z którymi wybraliśmy się na grzybobranie. Pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym
  • Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy; możemy wykorzystać go do wezwania pomocy. Pomoże również odczytać naszą lokalizację oraz możemy skorzystać z aplikacji telefonu, którą wskazuje naszą lokalizację rodzinie, jak również wzywanym służbom ratunkowym
  • Kontrolujmy i zapamiętajmy punkty odniesienia albo nawet oznaczajmy je tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy
  • Oceńmy realnie swoje możliwości i czas, jaki zamierzamy spędzić w lesie
  • Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie, nie po zmierzchu. Okres kończącego się lata i początek jesieni to czas, kiedy w nocy temperatura jest niska i może być wtedy zagrożone nasze zdrowie lub życie
  • Pamiętajmy, że elementy odblaskowe, czy jasny strój mogą okazać się bardzo pomocne w czasie akcji poszukiwawczej
  • Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, stacji, czy przystanków kolejowych
  • Warto mieć przy sobie dokument umożliwiający naszą identyfikację oraz numer telefonu kontaktowego do kogoś z rodziny
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto