MPK Łódź, tramwaje linii 2, 3, 6, 11, 16, 16A oraz autobusy linii 50, 50A, 57 i 72 będą kursować po zmienionych trasach w piątek, 22 lipca w godzinach 15:00-17:00. W tym czasie ulicami Łodzi przejdzie procesja Koronki do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa Szlakiem św. Faustyny. Podczas przechodzenia procesji na odcinku plac Niepodległości –plac Reymonta nastąpią chwilowe utrudnienie w ruchu tramwajów linii 2 i 6 oraz autobusów linii 50 w kierunku Dworca Łódź Kaliska, 50A, 72 oraz linii Z.
ZAMIANY KURSÓW MPK ŁÓDŹ, 22 LIPCA
TRAMWAJE:
Linia 2
DĄBROWA - Dąbrowskiego, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego, Aleksandrowska - SZCZECIŃSKA
Linia 3
OLECHÓW - Ofiar Terroryzmu 11 Września, Odnowiciela, Hetmańska, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska – WYCIECZKOWA
Linia 6
KURCZAKI - Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego – STRYKOWSKA
Linia 11
CHOCIANOWICE - IKEA - Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Zgierska - HELENÓWEK
Linia 16i16A
KURCZAKI - Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Zgierska –HELENÓWEK / PLAC KILIŃSKIEGO (ZGIERZ)
Zmiana trasy dla linii tramwajowych obowiązują w obu kierunkach jazdy
AUTOBUSY
Linia 50
DWORZEC ŁÓDŹ - KALISKA - Karolewska, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka, Rudzka, Gadka Stara, Rudzka, Tuszyńska - CT OUTLET - TUSZYŃSKA(RZGÓW)
- zmiana trasy w podanym kier. jazdy
Linia 50A
PLAC NIEPODLEGŁOŚCI - Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Pabianicka, Rudzka, Gadka Stara – GADKA STARA (cmentarz)
- zmiana trasy w podanym kier. jazdy
Linia 57
KARPACKA - Paderewskiego, Rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa, Strykowska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIŃSKA
MARYSIŃSKA (stadion) - Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Strykowska, Źródłowa, Północna, Sterlinga, pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Paderewskiego - KARPACKA
Linia 72
POLITECHNIKI – Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Rzgowska, Broniewskiego, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego, Tomaszowska, Olechowska, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW
- zmiana trasy w podanym kier. jazdy
Linia Z
MICKIEWICZA/KOŚCIUSZKI – Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Wróblewskiego, Wróblewskiego, Politechniki – RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH
RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH - Pabianicka, plac Niepodległości, Sieradzka, Wólczańska, Mickiewicza - MICKIEWICZA/KOŚCIUSZKI
Autobusy i tramwaje zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach wzdłuż trasy właściwych dla swojej trakcji. Linia Z kursować będzie z częstotliwością co 5 minut i obsługiwana będzie taborem przegubowym.
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?