Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WOŚP 2015 w Wieluniu. Oj, działo się! [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński, Katarzyna Krawczyk (Radio ZW)
150 wolontariuszy kwestowało w powiecie wieluńskim na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wieluniu nie zabrakło też licytacji serduszek i innych gadżetów, a także atrakcji dla mieszkańców

Jak co roku, licytacje rozpoczęły się na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej. Za pośrednictwem rozgłośni mieszkańcy mogli podbijać cenę złotych, srebrnych oraz bursztynowych serduszek, a także oficjalnej koszulki Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej z autografami trenera "złotej" reprezentacji Stephane Antigi oraz wielunianina Mariusza Wlazłego, który był najlepszym zawodnikiem turnieju. Wylicytowana kwota to 12.600 złotych (w tym serduszko sztabu w Konopnicy za 700 zł). Najwyższą cenę osiągnęło złote serduszko - 3,6 tys. zł. Efekt pierwszej rundy licytacji przerósł najśmielsze oczekiwania. Dla porównania w ubiegłym roku wszystkie licytacje, razem z dogrywkami w Wieluńskim Domu Kultury, zamknęły się kwotą 12 tys. zł.

- Nie znajduję słów uznania i naprawdę ogromny szacunek dla tych osób, które się zdecydowały uczestniczyć w tej licytacji - mówiła w studiu Radia ZW Agnieszka Mikulska, szefowa wieluńskiego sztabu WOŚP.

Licytacje kontynuowano w Wieluńskim Domu Kultury od godz. 16. W WDK można było też kupić piękne świece, przygotowane przez firmę Korona, a także cegiełki ze specjalnymi nagrodami podarowanymi przez sponsorów, gadżetami WOŚP oraz usługami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Licytacje i koncerty w WDK [ZDJĘCIA]

W Wieluniu oraz w innych miejscowościach na terenie powiatu wieluńskiego kwestowało 150 wolontariuszy. Kolejnych 30 wieluński sztab oddelegował do prowadzenia zbiórki w Pajęcznie i okolicach. Fundusze z licytacji i publicznej kwesty zostaną przekazane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

W 23. Finał WOŚP w Wieluniu włączyły się muzeum i miejska biblioteka, które otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających. W tych placówkach również nie zabrakło kwestujących wolontariuszy.

- To piękna, szlachetna akcja, bez wątpienia trzeba ją wspierać, bo tysiące Polaków dostało dzięki temu pomoc. A wiemy, że kondycja służby zdrowia nie jest zbyt dobra. Udział w akcji instytucji kultury to nie tylko gromadzenie środków, ale i łączenie nas Polaków, na co dzień społecznie mocno „porozbijanych” – mówił Jan Książek, dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Muzeum odwiedziło ponad sto osób. Każdy mógł zwiedzić z przewodnikiem wystawy stałe jak i czasowe, np. „Antypody znane i nieznane”. - Chcemy pokazać dziecku muzeum, a z drugiej strony pokazać, że wspieramy akcję. Jesteśmy tu co roku – mówiła pani Monika.

Z kolei w bibliotece można było dziś wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2.

- Na ogół proponowaliśmy zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych. Tym razem urozmaiciliśmy ofertę poprzez koncert „Angielskie kolędowanie z Dwójką”. Dobrze się stało, gdyż był to przepiękny koncert - komentowała dyrektorka książnicy Iwona Podeszwa.

Mieszkańcy mogli również wejść na ratuszową wieżę, by stamtąd podziwiać panoramę miasta. Najmłodsi szczególnie dużo frajdy mieli na placu Legionów, gdzie pojazdy służbowe oraz akcesoria zaprezentowali strażacy i policjanci.

Wieczorem w centrum miasta przyszedł czas na tradycyjne "światełko do nieba". Była też niespodzianka, ufundowana przez firmę Korona. Na placu Legionów zapłonęło dwa tysiące lampionów, ułożonych w kształt ogromnego serca. ZOBACZ:"Światełko do nieba" i serce z dwóch tysięcy świec [ZDJĘCIA]

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto