Wieluń rozbił Kutno. Zabójcza skuteczność zawodników WKS 1957 ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
WKS 1957 Wieluń pokonał 3:0 dużo wyżej notowaną drużynę z Kutna. Gospodarze wykazali się zabójczą skutecznością

12 listopada WKS 1957 Wieluń rozegrał swój ostatni mecz rundy jesiennej u siebie. Rywalem był plasujący się w czołówce Betcris IV ligi KS Kutno. Kibice, którzy w chłodne sobotnie popołudnie przyszli na stadion przy ul. Wojska Polskiego, nie żałowali. Gospodarze pokonali spadkowicza z trzeciej ligi 3:0.

Do przerwy na tablicy wyników widniały dwa zera. Kilka minut po zmianie stron sędzia ukarał piłkarza z Kutna czerwoną kartką po ostrym faulu na Kamilu Wójcickim. Goście jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po stracie zawodnika, a już dostali kolejny cios w postaci bramki. W 54. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Szaniec.

Mimo gry w osłabieniu zespół z Kutna dominował na boisku, jednak nie potrafił tego przekuć w gole. Z kolei gospodarze bezwzględnie wykorzystali swoje sytuacje bramkowe. W 79. minucie do siatki trafił Igor Mikołajczyk, a wynik meczu ustalił Kamil Wira w 88 min.

Lepszego prezentu na urodziny Marek Nowak, działacz WKS 1957 i drugi trener drużyny seniorów, nie mógł sobie wymarzyć. W szatni zawodnicy odśpiewali „człowiekowi orkiestrze”, jak nazywają go w klubie, gromkie sto lat. Zwycięstwem z Kutnem WKS 1957 podtrzymał dobrą passę w meczach na swoim stadionie – po remisie z Radomskiem i wygranej z Sulejowem.

Wieluński zespół nadal zajmuje ostatnie, 20. miejsce w czwartoligowej tabeli, ale ma tyle samo punktów (13), co drużyny z Wygody i Zduńskiej Woli. W ostatniej kolejce rundy WKS 1957 zmierzy się na wyjeździe z LKS Kwiatkowice, który ma pięć oczek więcej i zajmuje 13. lokatę.