Tak MKS Wieluń walczył ze Stalą Gorzów. Goście lepsi o cztery bramki

Zbigniew Rybczyński
W Lidze Centralnej piłki ręcznej mężczyzn MKS Wieluń przegrał ze Stalą Gorzów 25:29 (14:16)

Jak po grudzie idzie piłkarzom ręcznym MKS Wieluń w Lidze Centralnej. W swoim szóstym meczu sezonu 2023/24 zespół prowadzony przez Hieronima Wolnego doznał szóstej porażki. W sobotę 21 października komplet punktów wywiozła z Wielunia Stal Gorzów.

Zawody w hali WOSiR poprzedziły miłe chwile dla Krzysztofa Węcka. Z okazji narodzin córeczki rozgrywający MKS otrzymał owację i upominki, koledzy z drużyny wykonali też dla niego „kołyskę”.

Sam mecz już taki miły dla emkaesiaków nie był. Przez pierwszych dziewięć minut rzucili tylko jedną bramkę, rywale - pięć. Przed przerwą gospodarzom udało się skrócić dystans do Gorzowa na dwa oczka, a po zmianie stron doprowadzić do remisu (16:16). Pięć minut później było już jednak 16:21. W ostatniej fazie spotkanie nabierało jeszcze rumieńców, kiedy miejscowi dochodzili Stal na dwie bramki. Ostatecznie przegrali różnicą czterech (25:29), a najlepszym zawodnikiem MKS został wybrany Paweł Chłód.

MKS Wieluń pozostaje jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej w Lidze Centralnej. Liderem jest Śląsk Wrocław z kompletem zwycięstw.