Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu poddębickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu poddębickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRZYBYLSKA Beata Lidia: pozycja 1 : 4,2% (1 764 głosów)
- BARTNIK Andrzej: pozycja 2 : 4,2% (1 764 głosów)
- GORTAT-GAPIŃSKA Paulina Maria: pozycja 3 : 4,2% (1 764 głosów)
- KAPITUŁA Tomasz Piotr: pozycja 4 : 4,2% (1 764 głosów)
- NAPIERAJ Ireneusz Andrzej: pozycja 5 : 4,2% (1 764 głosów)
- LODZIŃSKI Marcin Franciszek: pozycja 6 : 4,2% (1 764 głosów)
- ŁOPATA-DYDO Agnieszka Ewa: pozycja 7 : 4,2% (1 764 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JASZCZAK Przemysław Maciej: pozycja 1 : 5,54% (2 326 głosów)
- TWARDOWSKI Dariusz: pozycja 2 : 5,54% (2 326 głosów)
- SZEWCZYK Dariusz Jan: pozycja 3 : 5,54% (2 326 głosów)
- PATORA Mirosława: pozycja 4 : 5,54% (2 326 głosów)
- OLCZYK Barbara Anna: pozycja 5 : 5,54% (2 326 głosów)
- PAJĄK Beata: pozycja 6 : 5,54% (2 326 głosów)
- MORAWSKI Roman: pozycja 7 : 5,54% (2 326 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOZIŃSKI Krzysztof: pozycja 1 : 2,88% (1 211 głosów)
- OLAS Stanisław Czesław: pozycja 2 : 2,88% (1 211 głosów)
- KUROWSKA Jolanta Mariola: pozycja 3 : 2,88% (1 211 głosów)
- MICHALAK Lidia Jadwiga: pozycja 4 : 2,88% (1 211 głosów)
- PAWLAK Marcin Józef: pozycja 5 : 2,88% (1 211 głosów)
- TRZECIAK Malwina Emilia: pozycja 6 : 2,88% (1 211 głosów)
- JEWCZAK Artur Stanisław: pozycja 7 : 2,88% (1 211 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:
- MAJER Piotr Lucjan: pozycja 1 : 1,67% (702 głosów)
- KRAJEWSKA Bożena: pozycja 2 : 1,67% (702 głosów)
- GRZELAK Aneta Joanna: pozycja 3 : 1,67% (702 głosów)
- BURSKI Tomasz Paweł: pozycja 4 : 1,67% (702 głosów)
- TOMCZYK Bogumiła Mariola: pozycja 5 : 1,67% (702 głosów)
- MAJ Jerzy: pozycja 6 : 1,67% (702 głosów)
- JANKOWSKI Piotr Andrzej: pozycja 7 : 1,67% (702 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOMAJDA Małgorzata Janina: pozycja 1 : 9,97% (1 319 głosów)
- BUJAŁA Józef Piotr: pozycja 2 : 9,97% (1 319 głosów)
- PALKA Zbigniew: pozycja 3 : 9,97% (1 319 głosów)
- DOLIŃSKI Maciej: pozycja 4 : 9,97% (1 319 głosów)
- PECYNA Danuta Janina: pozycja 5 : 9,97% (1 319 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PYZIAK Wojciech Jan: pozycja 1 : 2,03% (269 głosów)
- KLEJMAN Larysa Małgorzata: pozycja 2 : 2,03% (269 głosów)
- TYBURA Katarzyna: pozycja 3 : 2,03% (269 głosów)
- BARTNIK Joanna Krystyna: pozycja 4 : 2,03% (269 głosów)
- FIJAŁKOWSKI Wojciech Jarosław: pozycja 5 : 2,03% (269 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GÓRCZYŃSKI Jan Krzysztof: pozycja 1 : 2,79% (369 głosów)
- MAJDA Anna Karolina: pozycja 2 : 2,79% (369 głosów)
- PĘCHERSKI Henryk: pozycja 3 : 2,79% (369 głosów)
- ANTONIAK Anna: pozycja 4 : 2,79% (369 głosów)
- STACHOWIAK Angelika Ewa: pozycja 5 : 2,79% (369 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:
- KOZŁOWSKI Piotr: pozycja 1 : 5,21% (689 głosów)
- MADAJSKI Mirosław: pozycja 2 : 5,21% (689 głosów)
- KALAS Nina Katarzyna: pozycja 3 : 5,21% (689 głosów)
- WRĄBEL Sylwia: pozycja 4 : 5,21% (689 głosów)
- BĄCZYK Konrad Dawid: pozycja 5 : 5,21% (689 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CYGANIAK Zdzisław Krzysztof: pozycja 1 : 5,71% (1 499 głosów)
- KLIMOWSKI Łukasz Adam: pozycja 2 : 5,71% (1 499 głosów)
- KRUSZYNA Renata Jadwiga: pozycja 3 : 5,71% (1 499 głosów)
- BENIAK Agnieszka Honorata: pozycja 4 : 5,71% (1 499 głosów)
- SZYMCZAK Katarzyna Joanna: pozycja 5 : 5,71% (1 499 głosów)
- OSOWSKI Zbigniew Grzegorz: pozycja 6 : 5,71% (1 499 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHMIELECKI Leszek: pozycja 1 : 5,72% (1 500 głosów)
- ROGALSKA Anna Marianna: pozycja 2 : 5,72% (1 500 głosów)
- SZYMCZAK Paweł: pozycja 3 : 5,72% (1 500 głosów)
- JESIONOWSKA Iwona: pozycja 4 : 5,72% (1 500 głosów)
- SEWERYNIAK Maria Ilona: pozycja 5 : 5,72% (1 500 głosów)
- KATUSZA Marcin Damian: pozycja 6 : 5,72% (1 500 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STEMPIEŃ Marcin Krzysztof: pozycja 1 : 3,08% (809 głosów)
- SIKORA Sylwia: pozycja 2 : 3,08% (809 głosów)
- CHWIAŁA Andrzej: pozycja 3 : 3,08% (809 głosów)
- GLEŃ Karolina: pozycja 4 : 3,08% (809 głosów)
- SOBOLAK Renata Wioletta: pozycja 5 : 3,08% (809 głosów)
- KEJNICH Dariusz Roman: pozycja 6 : 3,08% (809 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:
- KATUSZA Stanisław: pozycja 1 : 2,15% (564 głosów)
- CZERNIK Artur: pozycja 2 : 2,15% (564 głosów)
- ŁOPACIŃSKA Teresa: pozycja 3 : 2,15% (564 głosów)
- KOŁODZIEJCZAK Kinga: pozycja 4 : 2,15% (564 głosów)
- BIEŃKOWSKA Iwona: pozycja 5 : 2,15% (564 głosów)
- KUPIS Tomasz: pozycja 6 : 2,15% (564 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROMANOWSKI Sebastian: pozycja 1 : 9,22% (1 813 głosów)
- ŚWIT Izabella Helena: pozycja 2 : 9,22% (1 813 głosów)
- KAŹMIERCZAK Wieńczysław Jerzy: pozycja 3 : 9,22% (1 813 głosów)
- PAWICKI Tomasz: pozycja 4 : 9,22% (1 813 głosów)
- LISOWSKA Monika Renata: pozycja 5 : 9,22% (1 813 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BEDNAREK Ewa: pozycja 1 : 4,86% (956 głosów)
- ZALCMAN Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 4,86% (956 głosów)
- LEWANDOWSKA Jadwiga Anna: pozycja 3 : 4,86% (956 głosów)
- ŁAZAREK Ireneusz Marek: pozycja 4 : 4,86% (956 głosów)
- GODZIŃSKI Michał Janusz: pozycja 5 : 4,86% (956 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DUDZIŃSKI Błażej Tomasz: pozycja 1 : 4,23% (832 głosów)
- KUPCZYK Halina Anna: pozycja 2 : 4,23% (832 głosów)
- FLORCZAK Dariusz Stanisław: pozycja 3 : 4,23% (832 głosów)
- JASZCZAK Kamila Ewelina: pozycja 4 : 4,23% (832 głosów)
- IGNACZAK Jerzy Antoni: pozycja 5 : 4,23% (832 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:
- GAJEWSKI Jakub: pozycja 1 : 1,68% (331 głosów)
- JUSZCZAK Piotr: pozycja 2 : 1,68% (331 głosów)
- LESZCZYŃSKI Piotr: pozycja 3 : 1,68% (331 głosów)
- RACZKOWSKA Alicja Maria: pozycja 4 : 1,68% (331 głosów)
- KUNA Małgorzata Longina: pozycja 5 : 1,68% (331 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?