Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w Przemyślu. Aktualne oferty z Powiatowego Urzędu Pracy w Przemyślu. Ile można zarobić?

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Sprawdziliśmy, jakimi ofertami pracy dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu. Ile można zarobić? Tego dowiecie się w naszym dzisiejszym artykule.

Spis treści

Praca w Przemyślu - oferty

Sprawdź aktualne oferty pracy z PUP Przemyśl:

Powiatowy Urzęd Pracy - jak znaleźć pracę?

Powiatowe urzędy pracy są instytucjami, które mają za zadanie pomóc osobom poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia. W Polsce każdy powiat posiada co najmniej jedno takie biuro, w którym można skorzystać z różnego rodzaju usług, w tym m.in. pośrednictwa pracy.

Zgodnie z przepisami prawa pracy, każdy obywatel Polski, a także osoba posiadająca zezwolenie na pobyt stały lub czasowy na terytorium Polski, może skorzystać z pomocy powiatowego urzędu pracy w poszukiwaniu zatrudnienia. W celu uzyskania pomocy należy zarejestrować się w odpowiednim biurze i złożyć wniosek o pośrednictwo w zatrudnieniu.

Zgłaszając się do powiatowego urzędu pracy, osoba poszukująca pracy musi przedstawić dokument tożsamości oraz potwierdzenie o ostatnim miejscu zatrudnienia (w przypadku, gdy takie było). Wniosek o pośrednictwo w zatrudnieniu można złożyć osobiście w biurze urzędu pracy lub drogą elektroniczną, korzystając z internetowego systemu POB (Platforma Usług Elektronicznych).

Po złożeniu wniosku doradca klienta powiatowego urzędu pracy przeprowadza z osobą poszukującą pracy wywiad kwalifikacyjny, w czasie którego ustalane są preferencje zawodowe, kwalifikacje i umiejętności. Na podstawie zebranych informacji, doradca pomaga w poszukiwaniu pracy, przedstawiając propozycje ofert, które najlepiej odpowiadają profilowi klienta.

Oprócz pośrednictwa w zatrudnieniu powiatowy urząd pracy oferuje także szereg innych usług, takich jak poradnictwo zawodowe, szkolenia, staże i praktyki zawodowe. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie szans osób poszukujących pracy na znalezienie zatrudnienia, a także rozwój ich kwalifikacji zawodowych.

Warto zaznaczyć, że korzystanie z pomocy powiatowego urzędu pracy jest bezpłatne. Osoby, które nie mają pracy i są zarejestrowane w urzędzie pracy, mogą także otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych, jednak w celu uzyskania takiego wsparcia należy spełnić określone wymagania.

Praca w Przemyślu. Aktualne oferty z Powiatowego Urzędu Prac...

Zasiłek dla bezrobotnych - zasady

Zasiłek dla bezrobotnych to świadczenie finansowe, które jest przyznawane osobom, które straciły pracę i spełniają określone warunki. Celem zasiłku jest zapewnienie minimalnego dochodu osobom, które nie są w stanie zdobyć środków do życia z powodu braku zatrudnienia.

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, należy spełnić kilka wymagań, w tym:

  • być bezrobotnym i zarejestrowanym w urzędzie pracy,
  • mieć odpowiedni staż pracy lub wymagane okresy składkowe,
  • być zdolnym do podjęcia pracy,
  • aktywnie poszukiwać pracy.

Aby złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, należy udać się do najbliższego urzędu pracy i zarejestrować się jako bezrobotny. Następnie trzeba złożyć wniosek o przyznanie zasiłku, wypełniając odpowiednie formularze i przedstawiając wymagane dokumenty, takie jak zaświadczenie o pracy, potwierdzenie złożenia wypowiedzenia z poprzedniego miejsca zatrudnienia itp.

Po złożeniu wniosku, urząd pracy dokona weryfikacji danych i podejmie decyzję o przyznaniu zasiłku. W przypadku pozytywnej decyzji, zasiłek dla bezrobotnych zostanie wypłacony na konto bankowe wnioskodawcy. Wysokość zasiłku zależy od wielu czynników, takich jak dotychczasowe zarobki, okres składkowy czy sytuacja życiowa wnioskodawcy.

Zasiłek dla bezrobotnych w Przemyślu - stawki

podstawowy (100%) (art. 72 ust. 1):

  • w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku - 1.304,10 zł
  • w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku - 1.024,10 zł

obniżony (80%) (art. 72. ust. 2):

  • w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku 1.043,30 zł
  • w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku 819,30 zł

podwyższony (120%) (art. 72 ust. 3):

  • w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku 1.565,00 zł
  • w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku 1.229,00 zł
od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto