Maraton Warszawski 2022 za nami. Tysiące biegaczy na ulicach stolicy. Tak wyglądała 44. edycja największego święta sportowego

Redakcja Warszawa
Maraton Warszawski 2022. W niedzielę 25 września w Warszawie odbyła się 44. edycja maratonu. To najważniejsze biegowe wydarzenie stołecznego sezonu. Na starcie wyścigu stanęło niemal 8 tysięcy zawodników z kilkudziesięciu krajów. Biegłeś? Sprawdź naszą fotorelację.

44. Maraton Warszawski rozpoczął się w niedzielę 25 września o godz. 9. Na trasie stanęło niemal osiem tysięcy biegaczy z ok. 60 krajów. Zmagali się z dystansem 42,195 km. Tegoroczna trasa była bardzo urokliwa. Biegacze wystartowali z okolic stadionu przy ul. Konwiktorskiej, a następnie przebiegali przez Plac Wilsona i ul. Gwiaździstą (na północ), dalej w okolicach PKOL-u i Cytadeli. Bieg rozciągał się na kilka dzielnic. Zawodnicy znaleźli się m.in. przy ZOO, Stadionie Narodowym czy Łazienkach Królewskich. Trasa wiodła też przez Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Finisz ustalono na Wybrzeżu Gdańskim niedaleko Parku Fontann.

Maraton Warszawski. Zdjęcia uczestników. Biegłeś? Znajdź się w fotorelacji

Maraton Warszawski 2022 za nami. Tysiące biegaczy na ulicach...

Kenijczyk Joseph Munywoki wygrał 44. Maraton Warszawski
dystans w 2:10.07. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Danel Derese, a trzeci był Dickson Kiptoo z Kenii. Najlepszy z Polaków Dariusz Nożyński zajął ósme miejsce.

11. Piotr Kułak (Polska) 2:31.12

Poza głównym biegiem, maratonowi towarzyszyła także Bridgestone sztafeta maratońska, w której dystans podzielony został między trójkę biegaczy. Oprócz niej, do rywalizacji stanąć będzie można w biegu Warszawska Dycha (na dystansie 10 km), a najmłodsi rywalizować będą w biegu dzieci na stadionie Polonii Warszawa.

- W czasie pandemii wiele osób zaniechało aktywności fizycznej. Nie startowali w zawodach, bo zawodów nie było i mieli mniejszą motywację do treningów. Cieszymy się, że wracają. Dodaliśmy do imprezy bieg na 10 km, żeby ci, którym włos się jeży na głowie na myśl o pełnym maratonie, mogli ucieszyć się tym świętem – mówi dyr. Fundacji Maraton Warszawski Marek Tronina.

Nie znalazłeś się na zdjęciach? Sprawdź naszą drugą galerię z 44. Maratonu Warszawskiego oraz zdjęcia z Warszawskiej Dychy!

44. Maraton Warszawski. Zdjęcia uczestników (część 2)

Warszawska Dycha. Biegacze zmierzyli się na dystansie 10 km....