Wybierz region

Wybierz miasto

  X Babskie Spotkanie Kulturalne

  Wieluński Dom Kultury
  Wieluń, ul. Krakowskie Przedmieście/5, +48 43 843 86 40

  17:00 - 19:00 Sobota, 2 grudnia

  • 30zł

  "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" to monodram, gdzie główną bohaterką jest gwiazda Marlena Dietrich. Spotykamy ją w jej paryskim mieszkaniu, gdzie przebywa ze swoją uczennicą i pielęgniarką Glorią. To spektakl o relacji dwóch kobiet. Jedna jest już u schyłku życia a druga pragnie realizować swoje marzenia. To relacja trudna, pełna namiętności i uzależnień emocjonalnych. Marlena Dietrich która syci się wspomnieniami przebrzmiałej sławy, nie może pogodzić się z nieuchronnie nadchodzącą starością i osamotnieniem. Całość przeplatana jest utworami muzycznymi które Marlena mogłaby chcieć zaśpiewać.
  Spektakl doceniony i nagrodzony na festiwalach w Polsce jak i za granicą:
  2014 Nagroda za najlepsza dramatyczna interpretacje solowa na Harmony World Puppet Carnival Bangkok, Tajlandia, 2013 Best Actress-Silver Wayang na World Puppet Carnival w Indonezji, 2011 Nagroda Publicznosci na Festiwalu Teatrow Jednego Aktora w Toruniu, 2010 Nagroda Zwiazku Artystow Scen Polskich za kreacje aktorska, 2009 Nagroda za innowacyjnosc w sztuce lalkarskiej 13 th World Festival of Puppetry w Pradze, 2008 Grand Prix 42- ich Wrocławskich Spotkan Teatrow Jednego Aktora, Wrocław.
  tekst i rezyseria: Romuald Wicza-Pokojski,
  opracowanie muzyczne: Igor Nowicki,
  wykonanie lalki: Barbara Poczwardowska, Anna Skubik,
  wystepuje: Anna Skubik
  Spektakl trwa 55 minut.
  Bilety w cenie 30 złotych do nabycie w kasie WDK (ul.Krakowskie Przedmieście 5).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Myślisz, że wiesz wszystko o POLSKICH SŁODYCZACH? Spróbuj zebrać komplet punktów! QUIZ