Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty 2023 na Dworcu Kulturalnym Wieluń Dąbrowa. W tym roku mija pięć lat działalności placówki ZDJĘCIA, WIDEO

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Wideo
od 16 lat
Dworzec Kulturalny Wieluń Dąbrowa szeroko otwarł swoje podwoje w miniony piątek (23 czerwca). W tym roku mija pięć lat działalności placówki przy ul. Kolejowej pod skrzydłami Wieluńskiego Domu Kultury. Zobaczcie w galerii zdjęć, jak było na dniu otwartym

W przestrzeniach odrestaurowanego obiektu prowadzone są warsztaty ceramiczne, plastyczne, szycia na maszynie, rzeźbiarskie, kreatywne, wokalne. W dawnej poczekalni regularnie odbywają się kameralne koncerty. Zorganizowany 23 czerwca dzień otwarty na Dworcu Kulturalnym był okazją do zwiedzania pracowni, oglądania powstałych w nim dzieł i skorzystania z atrakcji przygotowanych przez Wieluński Dom Kultury.

W głównej sali prezentowały się grupy działające pod skrzydłami WDK. Najpierw próbkę swoich umiejętności dały male baletnice, po czym do wspólnej zabawy ruchowej zaprosił Klub Kwadransowych Grubasów. Dalsze punkty programu to koncerty lokalnych grup Mayca i Lejdissimo. Na finał wystąpiła formacja KOSY – kobiecy kwartet z Wrocławia sięgający do pieśni z Dolnego Śląska i bogatych tradycji muzycznych tego regionu.

W pracowniach wszyscy chętni mogli kreatywnie spędzić czas z animatorami. Można też było wejść na dworcową antresolę, gdzie wyeksponowane zostały prace rzeźbiarskie.

ZOBACZ WIDEO - dzień otwarty na Dworcu Kulturalnym:

od 16 lat

Wkrótce minie 5 lat działalności centrum kultury w dawnym dworcu przy ulicy Kolejowej. Placówka zainaugurowała działalność w październiku 2018 r. koncertem Janusza Radka. Wszystkie organizowane tu zajęcia i wydarzenia są bezpłatne.

- Wiele osób pytało się, a co wy tam będzie robić, przecież macie inne miejsca do prowadzenia zajęć. Ale właśnie dopiero tutaj znalazły swoje miejsce rzeźba, czy ceramika, które wymagają odpowiednich pomieszczeń. Cieszę się, że tyle osób odwiedza dworzec, naprawdę tętni życiem – mówi Elżbieta Kalińska, dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury.

Jest to jeden z nielicznych zamkniętych przez PKP dworców w Łódzkiem, które zostały przejęte i zaadaptowane do nowej działalności przez lokalny samorząd. Stało się to w 2012 r. i już wtedy rodziła się koncepcja przekształcenia obiektu w centrum kultury. Idea nabrała realnego kształtu wraz z pozyskaniem przez gminę 1,5 mln zł dotacji unijnej na rewitalizację dworca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto