! kwietnia Centrum Edukacyjno - Wystawowe w Marszewie zaprasza na Wiosenne Targi Rolno - Ogrodnicze. Swój udział zapowiedziało 130 firm

I chociaż data kojarzy się z sympatycznymi psikusami związanymi z prima aprilis, to nie jest psikusem zaproszenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu do Centrum Edukacyjno-Wystawowego w Marszewie k. Pleszewa. Swój udział potwierdziło już ponad 130 wystawców, ale zgłoszenia wciąż napływają - mówi Wiesława Witaszak Kierownik - Centrum Edukacyjno-Wystawowego

Wszyscy, którzy zdecydują się w tym dniu odwiedzić targi, mogą liczyć na bogatą ofertę środków produkcji, w tym materiału siewnego roślin rolniczych i warzyw, sadzeniaków ziemniaka, pasz i komponentów paszowych, a także usług dla produkcji zwierzęcej, siatek i folii rolniczych, w tym folii do bel i kiszonkarskich. W części dedykowanej maszynom rolniczym będą eksponowane ciągniki rolnicze i ogrodnicze, samobieżne kosiarki, sprzęt uprawowy i pielęgnacyjny, opryskiwacze rolnicze i sadownicze, ładowarki teleskopowe, ładowacze i wózki widłowe. Nie zabraknie także przyczep rolniczych o ładowności powyżej 10 ton oraz oferty samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Mniejszą mechanizację będą reprezentować pilarki, kosiarki i sprzęt do pielęgnacji ogrodów oraz profesjonalne urządzenia myjąco-czyszcząco wiodących na rynku producentów.

Poszukującym dla swojego domu i gospodarstwa rozwiązań oszczędzających środowisko naturalne i redukujących zużycie energii elektrycznej wystawcy zaproponują przydomowe oczyszczalnie ścieków, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne oraz kotły opalane biomasą. Do najbardziej obleganych podczas każdych marszewskich targów należą stoiska z materiałami budowlanymi oraz z wyposażeniem obiektów inwentarskich. I tym razem będzie co oglądać i porównywać, gdyż firmy zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych oraz wykończeniowych zjadą do Marszewa wyjątkowo licznie.
Producenci owoców i warzyw powinni zajrzeć na stoiska wystawców oferujących folie ogrodnicze, agrowłókniny i maty ściółkowe, a także szeroką gamę produktów z tworzyw sztucznych, m.in. skrzyniopalety, palety, skrzynki owocowo-warzywne, pojemniki na ryby i opakowania na płody rolne dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta.

Stoiska informacyjno-konsultacyjne przygotują Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolska Izba Rolnicza, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a także banki. Tytułami fachowych wydawnictw rolniczych kusić będą na pewno ich wydawcy. Do odwiedzenia swojego stoiska zaprasza również portal rolniczy Gospodarz.pl, którego przedstawiciele pojawią się w Marszewie już po raz drugi.

Hitem ubiegłorocznego wiosennego AGROMARSZ-u były krowie czworaczki, które przyszły na świat w zakładzie rolnym należącym do firmy GRUNTPOL z Kalisza. Co tym razem będzie konkurowało z kiermaszem ogrodniczym, zobaczymy 1 kwietnia. Sam kiermasz ogrodniczy zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na zapowiedzianą ilość uczestników (ponad 50 ogrodników). Obok owocowego i ozdobnego materiału szkółkarskiego przywiozą oni do Marszewa wiele odmian róż, kwiaty doniczkowe, ciekawe byliny, pnącza, rośliny do skalniaków i oczek wodnych, kwiaty rabatowe, a także cebule i nasiona kwiatów oraz nasiona warzyw. Drobna i nieco większa gabarytowo infrastruktura do ogrodów i kącików wypoczynkowych uzupełni ofertę dla przydomowych terenów zielonych.


Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rolnik (gość)

targi "za darmochę" to badziewie, to targi jak na pastwisku.
Wejście na szanującą się imprezę powinno być płatne.