Wieruszowscy policjanci jednej nocy znaleźli amfetaminę w dwóch kontrolowanych samochodach. Jeden z zatrzymanych mężczyzn odpowie również za kierowanie autem pod wpływem alkoholu

W środę, 12 września, o godzinie 23:20 w Kuźnicy Skakawskiej w gminie Wieruszów funkcjonariusze prewencji przeprowadzili kontrolę zaparkowanego na poboczu drogi audi A4. Legitymowani mężczyźni w wieku 23 i 24 lat zachowywali się bardzo nerwowo. Skłoniło to policjantów do dokładnego przeszukania pojazdu 24-latka. Znaleźli 2,5 grama amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Tego samego dnia, o godzinie 23:30, w miejscowości Przywory w gminie Czastary policjanci z innego patrolu wieruszowskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Zachowanie siedzącego za kierownicą 29 – letniego mieszkańca gminy Czastary również było podejrzane. Okazało się, że miał ukryty w aucie 1 gram amfetaminy. 29-latek był również pijany, badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!