Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wycieczka z PTTK na pogranicze Pałuk i Wielkopolski „My się zimy nie boimy”

Redakcja
Oddział Jurajski Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego (PTTK) w Wieluniu organizuje kolejną wycieczkę krajoznwczą, na którą zaprasza wszystkich chętnych.

Termin – 31.01.2015 (sobota)

Wyjazd: godz. 05.00 Powrót: godz. 23.00 – 24.00

Program:

Szamotuły – 19 tys. miasto nad rzeką Samą, na Pojezierzu Poznańskim, w przeszłości własność Nałęczów-Szamotulskich i Górków. Prawa miejskie od 1284 r.; w XV w. rezydencja Górków, w XVI w. silny ośrodek innowierczy. W 1551 r. powstała tu pierwsza w Wielkopolsce drukarnia. W XIX w. był to jeden z ośrodków polskich działań patriotycznych. W centrum zachowany jest dawny układ urbanistyczny z dużym rynkiem; na pn. zach. od rynku – okazały kościół kolegiacki p.w. MB Pocieszenia i św. Stanisława z XV w. Na pn. od rynku w otoczeniu parku znajduje się Muzeum – Zamek Górków, obejmujące gotycki zamek, basztę Halszki, 2 oficyny i spichlerz.

Wągrowiec – 25 tys. miasto powiatowe na pograniczu Pojezierzy: Chodzieskiego i Gnieźnieńskiego nad rzeką Wełną i Jez. Durowskim; jeden z głównych ośrodków pd.- zach. Pałuk. Od XIV do XVIII w. był własnością Cystersów; prawa miejskie od 1381 r.

Do głównych atrakcji krajoznawczych należą: gotycki kościół p.w. św. Jakuba z XVI w. z trójnawowym wnętrzem (m.in. 9 ołtarzy renesansowych i barokowych, belka tęczowa z grupą pasyjną, polichromia renesansowa z 1587 r.) – przy kościele pomnik ks. Jakuba Wujka (1541-97), autora słynnego przekładu Biblii na język polski; barokowy pocysterski zespół klasztorny z XVIII w.; Muzeum Regionalne; unikatowe miejsce hydrologiczne – skrzyżowanie 2 rzek (jedyne w Polsce!)

Tarnowo Pałuckie – wieś k. Wągrowca znana od 1218 r. Na niewielkim wzniesieniu stoi drewniany kościół p.w. św. Mikołaja – najstarsza świątynia drewniana w Polsce z XIV w. (niezwykle cenna późnorenesansowa polichromia z I poł. XVII w. o walorach historycznych i estetycznych oraz wyposażenie z XVII-XVIII w. decydują o bogatym i pięknym wystroju wnętrza)

Poznań – browar „Lech”

Koszt wycieczki uzależniony będzie od ilości uczestników:

W grupie 35 osobowej – 100 zł

W grupie 25 osobowej – 120 zł

Cena wycieczki obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów (oznaczone niebieskim kolorem) wraz z usługami przewodników, opiekę pilota na trasie wycieczki.

Informacji o wycieczce udziela i wpłaty przyjmuje

Sekretariat MDK (siedziba Oddziału Jurajskiego PTTK), tel. 43 843-87-80

Zgłoszenia i wpłaty – do 16 stycznia 2015 r.

Uwaga! W wycieczce mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Wycieczka odbędzie się wówczas, gdy zbierze się minimum 25 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto