Wychowanka Siatkarza Wieluń Magdalena Stysiak zdobyła z reprezentacją Polski juniorek brązowy medal mistrzostw Europy i została wybrana najlepszą atakującą całego turnieju

Magdalena Stysiak walnie przyczyniła się do wielkiego sukcesu siatkarskiej reprezentacji Polski do lat 19 na mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Albanii. Dość powiedzieć, że w wygranym 3:2 meczu o brązowy medal z Turcją wychowanka Siatkarza Wieluń zdobyła aż 23 punkty. W większości wcześniejszych spotkań również przekraczała barierę 20 oczek. Siatkarka Chemika Police została wybrana najlepszą atakującą całego turnieju.

- Naszym celem było przyjechać do Albanii i grać najlepszą siatkówkę. Nikt nie mówił o medalach czy zwycięstwach, po prostu skupiałyśmy się na sobie. Cichym celem było wejście do czwórki, ale raczej nikt nie chciał o tym otwarcie mówić. Po wyjściu z grupy apetyt urósł. Była duża szansa na awans do finału i wydaje mi się, że zabrakło nam naprawdę niewiele – mówi Magdalena Stysiak w rozmowie na stronie internetowej swojego klubu.

Chemik Police to aktualny mistrz Polski. Pochodząca z Turowa pod Wieluniem Magdalena Stysiak dołączyła do drużyny w sezonie 2015/16. Występowała w Młodej Lidze Kobiet, następnie na rok została wypożyczona do SMS Police, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Teraz została włączona do seniorskiej kadry Chemika na sezon 2018/19 Ligi Siatkówki Kobiet.

Siatkówka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!