W piątek w uroczystym otwarciu Wieluńskiego Rynku Regionalnego wzięli udział właściciele kilkudziesięciu stoisk, którzy zawiązali Stowarzyszenie Kupców i Producentów oraz władze miasta i powiatu. Dzisiaj pierwsze zakupy mieli okazję zrobić tu mieszkańcy. Na stoiskach rodzimych producentów można zakupić m.in. wędliny, pieczywo, świeże owoce i warzywa. Nie brak tu jednak także obuwia, odzieży, a nawet środków chemicznych.

- Jestem zadowolona, bo nie marznąc kupiłam tu dzisiaj nie tylko świeże owoce i warzywa, ale także pieczywo i mięso. To naprawdę dobra inicjatywa. Po pierwszych zakupach jestem już przekonana, że będę stałą klientką - mówi Wioleta Grobelna z Wielunia.

Inni klienci byli zaskoczeni, że przed zrobieniem zakupów mogli degustować produkty.

- Fajnie, że zanim zdecyduję się na kupno np. wędliny mogę skosztować kilka rodzajów i wybrać produkt, który najbardziej mi odpowiada - mówi pan Andrzej Kalemba.

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego

Komentarze (22)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

www (gość)

A może podajcie jeden z drugim swoje imie i nazwisko jak tak łatwo przychodzi wam obrzucanie kogoś błotem.
szczególnie ten pan od fotografii. Żal wam dup.y ściska i zazdrość przez was przenawia. Ale to już specyfika naszego kraju.
A jak bedzie coś nie tak to pewnie zostanie to wyjaśnione, spokojnie :)

roni (gość)

czytajac te wpisy wlos sie jezy o ile jest to wszystko prawda to w swietle obowiazyjacego prawa Urzad Miasta zbywajac grunty musi oglosic przetarg przecierz gruntu oddanego do preywatnej incatywy jest okolo 17 arow a gdzie uchwala rady miasta. tu rzeczywiscie pachnie niemila sprawa a moze niektore osoby desydenckie maja tam swoje udzialy najlepiej jakby to sprawdzily odpowiednie organy nadrzedne / cba/

ag89 (gość)

od siebie mogę dodać iż w głowie mi sie nie mieści jak porobili te parkingi !! ponoć każda inwestycja musi mieć miejsca zielone i miejsca parkingowe !! zabrali chodnik miasta i sobie go przysposobili do prywatnej inwestycji !! tamten Pan ma rację iż śmierdzi to korupcją. Jak widać w planach jest jakiś łącznik między dwoma budynkami !! kolejne blachy i beton a gdzie ta wymagana zieleń ??? to może niech każdy kto buduje w wieluniu dostanie takie warunki jak ta osoba od tej inwestycji !!!!!!! i wtedy zobaczymy czy każdy jest równy w tym skorumpowanym mieście

ag89 (gość)

Jestem starym Wielunianinem i boli mnie kolesiostwo panujące w tym mieście .Może coś napiszę z innej strony na temat całego tego przedsięwzięcia i przekrętów z nim związanych. inwestori jak wiadomo ma bardo dobre układy z Panem starostom i burmistrzem , zresztą byli na otwarciu prywatnego przedsięwzięcia czym dali wyraz poparcia oficjalnie już dla inwestycji [ choć nie pierwszy raz – wycinka lasu i prowadzenie słupów energetycznych przez cały środek lasu w Sieńcu dla zajazdu ]

ag89 (gość)

Jarosław (gość)

Oto fakty :
- prywatny inwestor powycinał 10 letnie drzewa po drugiej stronie drogi blaszaka i nic mu za to nie grozi ,a zwykły kowalski jak by to zrobił to by miał ogromne problemy polegające na wstrzymaniu inwestycji i z pewnością ogromne kary.
- Nikt inny by nie dostał pozwolenia za zrobienie wzdłuż drogi Szopena absurdalnych kolizyjnych parkingów. Tam jest zakorkowane a teraz będzie jeszcze bardziej , nie wyobrażam sobie kto mógł na to pozwolić. Jeśli ktoś uszkodzi tam sobie auto to urzędnik pozwalający na to powinien płacić z własnej kieszeni za naprawę auta „kowalskiemu”.
- Gdyby inwestor nie przekupił urzędników [ dostał pozwolenie na zrobienie dla siebie parkingów za działkach należących do miasta czyli należących do nas wszystkich ] nie mógł by wybudować takiej powierzchni handlowej bo musiał by zapewnić więcej miejsc parkingowych [ zagospodarowanie przestrzenne Wielunia – chyba za każde 30m2 powierzchni handlowej 1 miejsce parkingowe ]

ag89 (gość)

Jarosław (gość)

- Czytając warunki jakie musi spełnić inwestor aby otworzyć powierzchnię handlową to musi zapewnić 30% terenów zielonych, gdzie one są się pytam w przypadku nowo otwartego blaszaka ! Oczywiście ktoś powie że to była rozbudowa ,ale nie w wypadku gdy była zmieniana konstrukcja dachu ,a w tym wypadku dach jest cały nowy na co mam dowody w postaci zdjęć . Przechadzałem się tamtędy i robiłem zdjęcia jak budują to wszystko.
- będąc w środku o ile się nie mylę musi być zapewnione dla pracowników [ zwykłych „szaraczków” pracujących jako sprzedawcy ] min 18 stopni ciepła ,obawiam się że nie jest spełniony ten argument.
- z pewnością na światło dzienne wyjdą inne przekręty bo mówi się o tym coraz głośniej w Wieluniu , między ludźmi .
Piszę to dlatego iż przeszło to już wszystkie granice i pytam czy zwykły Pan Kowalski dostał by takie „przywileje” od Pana burmistrza i starosty jak ich kolega Pan Majewski ! - KOLESIOSTWO !!!!

odwiedzająca (gość)

najpierw spojrzcie na jakoś tych mandarynek i dopiero potem pogadajmy o cenach i przebitkach. zero pojęcia.

klientka (gość)

Co do cen, to ktoś słusznie zauważył. Na mandarynkach przebitka nawet 2zł na kilogramie. W Brico sporo taniej, a też pod dachem, ciepło i wszystko na miejscu. A chyba mandarynek regionalnie to nikt nie produkuje :)

Wielunianin (gość)

a po drugie Ci, którzy handlują na ryneczku mają bardzo duże gospodarstwo z czego kilka ha ziemniaka i ogromną odpowiednią do tego przechowalnię, ziemniak na pewno nie był zmarznięty. Jestem klientem pani Wioli od kilku lat i nigdy się na niczym nie zawiodłem.

Wielunianin (gość)

Owszem, jest to ten sam warzywniak ale owoce i warzywa są zawsze świeże i mają swoje a nie gdzieś tam kupowane, więc nie piszcie bzdur.

Wielunianka (gość)

Jedno ze stoisk warzywnych to to samo, które było na Zamenhofa, więc mają własne warzywa a nie gdzieś kupowane. Ale jeśli chodzi o ziemniaki radzę kupić kg i spróbować. Ja tydzień temu na "ryneczku" kupiłam 10 kg i wszystko poszło w śmieci, ziemniaki zmarznięte.

gosc (gość)

tutaj nie ma producentow warzyw tylko hadlarze ktorzy kupuja od rolnikow w kaliszu a pozniej opowiadaja bzdury jakie to smaczne bo z wlasnej produkcji i w ogole .... masakra tutaj mamy w ogole warzywa z wielunia i okolic?????!!!!!

gabryś (gość)

chore bo to nic nie jest wspólnego z regionem wieluńskim parę boksów naszych producentów a resztę to Chiny