Tylko na samą protezę dla Kacpra Stępnia, który stracił nogę w wypadku potrzeba 25 tys. Nie zawiodła SP nr 5 w Wieluniu , w której uczy się Kacper. W szkole zebrano blisko 17 tys. zł. Pomógł też Sejmik Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego, który wspólnie z Zespołem Szkół nr 2 zbiera pieniądze na protezę.

Lekarze długo walczyli o uratowanie nogi Kacpra Stępnia. Do końca wierzyli, że się uda. Dramat rozegrał się 30 sierpnia naprzeciwko szkoły Kacpra(SP nr 5 Wieluń). Chłopiec jechał na rowerze z Dąbrowy w kierunku Wielunia. Chodnikiem, tak jak każdy. Nie ma tam ścieżki rowerowej, a droga krajowa nr 8 należy do najbardziej niebezpiecznych w mieście. Przy wjeździe do bazy PKS-u chłopca zahaczyła naczepa skręcającej ciężarówki. Kacper wpadł pod koła.

Ze zmiażdżoną nogą trafił najpierw do wieluńskiego szpitala, a zaraz potem śmigłowcem ratownictwa medycznego do Centrum Matki Polki w Łodzi. Lekarze podjęli walkę o uratowanie nogi. Niestety obrażenia okazały się zbyt poważne. Lekarzom z kliniki w Trzebnicy, gdzie Kacper został przewieziony wprawdzie udało się uratować kolano, ale pozostałe części nogi niestety musiała zostać amputowana.


Ta smutna wiadomość nie rozeszła się bez echa w szkole, w której uczy się Kacper. Zorganizowano tu mnóstwo akcji, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Kacpra.

- Kacper obecnie czeka na zagojenie ran i protezę. Z potrzeby serca, w szkole zorganizowaliśmy wiele akcji: kiermasz ozdób świątecznych, loterię, przedstawienie dla przedszkolaków, licytację prac uczniów, wzięliśmy też udział w akcji Dziewczynka z zapałkami, zbieraliśmy dobrowolne wpłaty od rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Łącznie zebraliśmy kwotę 13,8 tys. zł. Kolejne 840 zł. udało się zebrać kilka dni temu podczas Wieluńskiej Stajenki, którą zorganizowaliśmy w WDK - mówi zadowolona z efektów akcji Bożena Żurek, dyrektor SP nr 5.

Kolejne 2 tys. zł przekazał szkole senator Andrzej Owczarek.

Na tym jednak nie koniec. Komitet pomocy dla Kacpra zawiązał Sejmik Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego wspólnie z Zespołem Szkół nr 2. Zbierają pieniądze na protezę

- Ostatnią akcją była sprzedaż gadżetów świątecznych na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Dzięki tej akcji na konto Komitetu Pomocy dla Kacpra wpłynęło 2.636 zł. Wcześniej podczas akcji mikołajkowej zebraliśmy 2,9 tys. zł. Młodzież zwróciła się też z prośbą o pomoc do wieluńskich firm . Udało się zebrać ponad 10 tys. zł, co pokazuje, że przedsiębiorcy odpowiadają pozytywnie na prośbę młodzieży - cieszy się Sławomira Gaik, nauczycielka ZS nr 2, która sprawuje opiekę nad komitetem. - Na konto wpływa również wiele kwot od pojedynczych ludzi. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że do działań komitetu włączyła się Publiczna Biblioteka w Masłowicach. Pani Ilona Banasiak w czasie ferii wraz z dziećmi odwiedzającymi bibliotekę wykona upominki walentynkowe, które młodzież z komitetu będzie rozprowadzać podczas największej w Polsce wystawy królików, którą zaplanowano na 1 i 2 lutego w hali WOSIR.

Sławomira Gaik jest pod wielkim wrażeniem społecznej działalności młodzieży.

- Trzeba przyznać, że młodzież należąca do Komitetu i Sejmiku współpracuje ze sobą idealnie. Ci młodzie ludzie są bardzo twórczy i pracowici. Sami znajdują okazję i sposoby, aby pozyskać pieniądze. Jestem zbudowana ich postawą, to prawdziwa przyjemność pracować z takimi uczniami. Każde działanie jest ich inicjatywą. Są pełni energii i zapału. Można się od nich wiele nauczyć - nie ma wątpliwości Sławomira Gaik.

Przy Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego utworzono wydzielone konto dla Kacpra, na które można wpłacać 1 procent podatku KRS 0000115352 " Pomoc dla Kacpra Stępnia".

Z regionu

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anka (gość)

Fajnie, że Sejmik po raz kolejny pomaga. Oby więcej takich ludzi, a Wieluń będzie przyjazny dla każdego, bo potrafimy się zebrać w sobie i pomóc:)
Na wystawę królików trzeba koniecznie wpaść :D

Dąbrowiak (gość)

Gdyby w Dąbrowie była porządna ścieżka rowerowa od zakrętu na Białą aż do granicy miasta, tj. przy bazie PKS-u, to Kacper jechałby bezpiecznie i nie byłoby tej tragedii.