Magdalena Nowicka dzisiaj spotkała się z dzienniakrzami

Magdalena Nowicka dzisiaj spotkała się z dzienniakrzami (© Daniel Sibiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Burmistrz Janusz Antczak podczas zwołanej dzisiaj konferencji prasowej przedstawił swojego zastępcę. Wiceburmistrzem jest 32-letnia Magdalena Nowicka, ktora do tej pory była dyrektorem wydziału organizacyjnego w Urzędzie Miasta w Łodzi. Wcześniej odpowiadała za promocję miasta i współpracę zagraniczną woj. łódzkiego z partnerskimi miastami. Za sobą ma także 7-letni staż pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. W obu urzędach była odpowiedzialna za wdrażanie systemu zarządzania jakoścą, a obecnie robi doktorat z zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Co skłoniło ją do objęcia stanowiska wiceburmistrza Wielunia?

- Współpracę zaproponował mi pan burmistrz, z którym dane było mi współpracować m.in. przy okazji projektu Szlaku Bursztynowego, jeszcze gdy pracowałam w Urzędzie Marszałkowskim. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że właśnie tutaj, w Wieluniu, będę mogła wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe - mówi pani wiceburmistrz.
Magdalena Nowicka zajęła swój gabinet wczoraj. Podczas konferencji oznajmiła, że aby nie tracić czasu na dojazd do pracy zamierza przeprowadzić się do Wielunia. Jest na etapie poszukiwania mieszkania. Rozwiała też wątpliwości, jakoby za jego wynajęcie miała płacić gmina.
- Moja przeprowadzka nie będzie dla gminy dodatkowym kosztem, ale przychodem, bo tu będę płacić podatki. Koszty wynajęcia mieszkania pokryję sama - dodaje wiceburmistrz.
Od 1 lutego w magistracie pojawi się także Magdalena Kopańska, dotychczas dziennikarka "Dziennika Łódzkiego". Wcześniej pracowała w "Pulsie Wielunia" i "Przeglądzie Tygodnia". Współpracowała też z Telewizją Kablową WSM. Dała się też poznać jako rzecznik prasowy Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy. Teraz obejmie funkcję doradcy burmistrza ds. promocji i wizerunku miasta.
- Zależy mi na usprawnieniu przepływu informacji między magistratem a mediami. Do tej pory bywało z tym różnie. Urząd jest dla ludzi - mówi Magdalena Kopańska.
– Stawiam na młode i mocne osobistości - podsumował krótko swój wybór burmistrz Antczak. Zapowiedział, że zależy mu na usprawnieniu pracy urzędu. Pewne jest już, że zreorganizowany zostanie wydział programowania rozwoju, promocji i funduszy europejskich.

Komentarze (31)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dg (gość)

miałam okazję poznać, znam osoby które pracowały z tą tragiczną kobitką
ma coś z głową!! w życiu prywatnym też jej biło
ciekawe czy nadal terroryzuje swojego faceta:)

ewa (gość) (albin)

taaaaa zasłynęła najbardziej związkiem z Radosławem Brzozowskim - kolegą Tomasza Sadzyńskiego... Który w prezencie pożegnalnym po zerwaniu zaręczyn załatwił jej ciepłą posadkę w Wieluniu...

albin (gość)

Nowa wiceburmistrz Wielunia, pani Magdalena Nowicka obecnie zaprowadza nowe porządki
w U. M. w Wieluniu.
Pracownicy są z szokowani poziomem kultury by nie powiedzieć szczytem chamstwa jaki jest serwowany przez pracownika szczycącego się doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi.
Może ktoś wie jak pani Magda tymi zasobami zarządzała w Łodzi?
W Wieluniu zarządza jak psami w schronisku?

zawiedziny II (gość)

Powiedzmy sobie prawde - bedzie zamieszanie i po czterech latach zostawi nas z balaganem - dlaczego z Lodzi a nie z Warszawy - czy tam jest mniej kompetentnych :-(

Zawiedziony (gość)

Źle to świadczy.
Źle to świadczy o Wieluniu, jeśli brak tu ludzi wykształconych i zdolnych (w co mocno wątpię), że trzeba "import" robić z "wielkiego" miasta.
Źle to świadczy o burmistrzu, jeśli nie potrafił tu na miejscu znaleźć ludzi wykształconych i zdolnych (co wydaje się bardziej prawdopodobne) i "importuje" ludzi z Łodzi, zwłaszcza, że osoba ta wzbudza tyle kontrowersji.
A czy tylko kompetencje (a razie nie wiemy jakie) zadecydowały o tym wyborze?
Reszta to czcza gadanina o wszystkim i o niczym.

gosc (gość)

Zgodze sie ze wszystkimi negatami - Pani Nowicka osoba z " Wielkiego Miasta " - szkoda tylko, ze Burmistrz nie daje szans ludziom z Wielunia - zobaczymy za cztery lata

obserwator (gość)

wszystko co łodzianie napisali sprawdza się co do joty, jest to osoba wyjątkowo bezczelna zarozumiała i arogancka. na niczym się nie zna a braki kompensuje chamskim zachowaniem wobec pracowników , których poniża Jej wiedza książkowa nijak nie przystaje do realiów pracy urzędu, to nieszczęście dla wszystkich.

maria (gość)

nie przekonuje mnie ladne mowienie duzo i o nczym - dla mnie wazne sa fakty - czy bedzie obwodnica, czy Wielun bedzie mistem rozwijajacym sie i dajacym nowe miejsca pracy , bedzie bezpieczny.
Czy bedziemy sie tylko kulturalnie bawic na imprezach Wielunskich

kajtek (gość)

Zycze powodzenia - na rozliczenie przyjdzie czas za 4 lata. Nie sadze by mogli cos zmienic. Grajdol wzajemnej adoracji - ale moze jest jakas szansa na sukces ...................................

gość (gość)

każdy ma prawo do własnego zdania....ja się nie dziwię, że Ci których pogoniła do roboty, źle się o niej wypowiadają i cieszą się z jej odejścia...typowe ;-)
życzę powodzenia!

Obserwatorka (gość)

Kompetentna i dobry pracownik?To chyba jakś ,żart.Ta Pani otaczala się swoimi ludźmi, a jesli w naborze ,,startowała" osoba niezaprotegowana przez Panią Dyrektor, protokoły z naboru zaczynały żyć wlasnym zyciem.Nietrudno sie domyslić, jak to sie kończyło.Wszystki, co ,,wyszło" z rąk Pani Nowickiej w UMŁ, to buble.A kto za to zaplaci Miasto Łódź oczywiście. Kontrowersyjna? Tupetu, arogancji i chamstwa nie nazywa sie kontrowersyjnością, tylko po imieniu.Pozdrawiam Wielunian i wspołczuje mieszkańcom i pracownikom Urzędu Miasta.

gość (gość)

Czytałem na forach dyskusyjnych osób, które z nią pracowali. Po drugie zwykła logika, zajmować w UM tak intratne stanowisko, rezygnować z niego aby w prowincjonalnym miasteczku odległym o 100 km od łodzi zostać wiceburmistrzem. Też mi awans. A poza tym wygląda na taką jaką ją łodzianie opisują.