Kolej ogłosiła nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 11 grudnia. Powody do zadowolenia mają mieszkańcy Wielunia i Wieruszowa, gdzie będzie się zatrzymywał bezpośredni pociąg do Zakopanego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nowy rozkład jazdy ogłoszony przez PKP, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia, jest korzystny dla mieszkańców miast leżących przy linii kolejowej nr 181. Już pod koniec przyszłego miesiąca z Wieruszowa i Wielunia będzie można dojechać bez przesiadki do Zakopanego. Udało się ponadto utrzymać połączenie Szczecin-Katowice.

Wiadomość o tym, że w nowym rozkładzie pojawi się bezpośredni pociąg do Zakopanego, krążyła od jakiegoś czasu po forach internetowych. Przed oficjalną publikacją rozkładu nikt nie chciał jednak potwierdzić przecieków, ale mieszkańcy już zacierali ręce. Wprawdzie obecnie można dostać się z Wielunia do stolicy Tatr autobusem, ale dla wielu amatorów gór tego rodzaju podróż jest zbyt męcząca.

- W pociągu przynajmniej będzie dużo wygodniej - pisze jeden z internautów.

Pociąg relacji Szczecin Główny-Zakopane o nazwie Podhalanin będzie obsługiwany przez spółkę PKP Intercity, a konkretnie przez Tanie Linie Kolejowe. Na linię nr 181 będzie puszczany sezonowo. Pierwszy raz w Wieruszowie i Wieluniu pojawi się 27 grudnia. Począwszy od 26 lutego będzie miał 2-miesięczną przerwę. W okresie od 28 kwietnia do 2 września też będzie miał kilka przerw, ale krótszych, i tylko w maju oraz czerwcu. W wakacje w góry bez przesiadki będzie można jeździć codziennie.

Podhalanin ze stacji Wieruszów-Miasto odjedzie o godz. 23.52, natomiast ze stacji Wieluń-Miasto 16 minut po północy. Skład nie będzie się zatrzymywał na stacji Wieluń-Dąbrowa. Po drodze można wysiąść w Częstochowie, Katowicach, czy w Bielsku-Białej. Do Zakopanego skład dotrze o 9.45.

Natomiast chcąc wybrać się w podróż w kierunku Szczecina na wieluńskiej stacji trzeba być o godz. 3.47, a na wieruszowskiej o godz. 4.10. Tym składem będzie można dojechać np. do Poznania (przyjazd o 6.50).

Dobrą informacją jest też to, że utrzymane zostało połączenie Szczecin-Katowice, choć nieco zmieniły się godziny odjazdów. Zrezygnowano ponadto z przystanku w Krzepicach.

- Będziemy czynić starania, by skład także tam się zatrzymywał - zapowiada Stanisław Kokot z kolejowej "Solidarności". - Generalnie nowy rozkład jest dobry dla naszego regionu. Martwi mnie jednak, że nie ma decyzji marszałka województwa w sprawie połączenia Wieluń-Wrocław.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie nowy.rozklad-pkp.pl.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!