Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluń: Warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury

Redakcja
Wieluński Dom Kultury zaprasza animatorów kultury, nauczycieli przedmiotów artystycznych oraz wszystkich związanych z edukacją kulturalną do wzięcia udziału w projekcie Street Art – Sztuka Miasta. Jest to kontynuacja czteroletniego programu edukacyjnego *”Graffiti sztuka miasta”. Podczas projektu uczestnicy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych oraz samodzielnie poprowadzą zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić zgłoszenie dostępne poniżej i przesłać na adres [email protected] lub dostarczyć do Wieluńskiego Domu Kultury.

Kartę zgłoszeń można pobrać na stronie WDKkarta

Street Art – sztuka miasta. Edukacja pokoleniowa to kolejny projekt Łódzkiego Domu Kultury, którego współorganizatorem jest Wieluński Dom Kultury.

Jest to projekt edukacji kulturalnej, wykorzystujący działania interdyscyplinarne, rozwijający twórczość i warsztat dydaktyczny animatorów kultury oraz nauczycieli artystycznych z województwa łódzkiego. Celem projektu będzie zwiększenie umiejętności animatorów kultury w zakresie animacji artystycznej z wykorzystaniem streetartu.

I etap projektu zakłada przeprowadzenie warsztatów w Wieluńskim Domu Kultury w dniach 14-15 maja 2014 r. (2 dni po 6h), na które składają się zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Uczestnicy warsztatów poznają historię streetartu, w tym graffiti, oraz najważniejsze techniki artystyczne wykorzystywane przy malowaniu murali. Nauczą się malować farbą w aerozolu, wykonają szablony i odbiją je na płytach OSB. Istotnym elementem warsztatów będzie wsparcie animatorów przez profesjonalistów od lat działających w przestrzeni miejskiej: Tomasz Musiał oraz Jacek Czekański – wykładowcy ASP Łódź, Katarzyna Tośka i Jolanta Pakulska – animatorki kultury, organizatorki wielu projektów kulturalnych i edukacyjno – artystycznych, Andrzej Miastkowski twórca obiektów i instalacji przestrzennych, eksperymentujący w zakresie instalacji, graffiti, fotografii, happeningu i video oraz Piotr Saul (Saulik) multiartysta: malarz, beatboxer, tancerz, happener. Absolwent ASP we Wrocławiu.

DO POBRANIA: lista trenerów oraz ich osiągnięcia Trenerzy warsztatów

II etap poświęcony będzie na interwencję artystyczną w przestrzeni miejskiej w zakresie streetartu, która zaktywizuje środowiska lokalne województwa łódzkiego w wymiarze międzypokoleniowym. Animatorzy kultury, po odbytych warsztatach, wejdą w tkankę miejską, w której zrealizują wcześniej przygotowany projekt streetartu.
Mają za zadanie zaangażować do pracy zarówno młodsze dzieci, młodzież, jak i seniorów. Tematyka projektu będzie uwzględniała ważne aspekty społeczno – kulturalne danego obszaru, z uwzględnieniem tradycji regionalnej. Wykonane prace staną do konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas wielkiego finału w Łodzi.

III etap to finał w Łodzi, podczas którego odbiorcy edukacji zrealizują własny projekt streetartowy.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto