Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Wieluniu nieuchronnie zbliża się termin uiszczenia do gminy pierwszej opłaty za śmieci. Można to zrobić bez dodatkowych kosztów w siedzibie Urzędu Miejskiego lub w banku

Od 1 lipca obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Oznacza to między innymi, że za odbiór śmieci płacimy już nie firmie, lecz gminie.

Pierwszą opłatę za śmieci (za lipiec) mieszkańcy gminy Wieluń muszą uiścić do 15 sierpnia. Pieniądze można wpłacić przelewem lub gotówką na konto urzędu w ESBank Bank Spółdzielczy z siedzibą w Radomsku. Numer rachunku to 84 8980 0009 2023 0026 4415 0012 (podajemy za Urzędem Miejskim).

Opłatę za śmieci można wnosić bez dodatkowych kosztów w punkcie kasowym, który mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy placu Kazimierza Wielkiego 2 (budynek w parku, I piętro) lub w siedzibie banku przy ul. Wojska Polskiego 2.

Na dokumencie wpłaty należy podać dane osoby figurującej w złożonej deklaracji, adres odbioru odpadów lub adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres odbioru odpadów. Opłatę należy uiścić w wysokości podanej w deklaracji. Przypomnijmy, że jest ona zależna od ilości domowników. Miesięczna stawka za odbiór śmieci w gminie Wieluń wynosi od osoby 7 zł, jeśli odpady są segregowane i 12 zł w przypadku braku segregacji.

Kolejne opłaty za śmieci w Wieluniu należy wnosić do 15 dnia każdego kolejnego miesiąca.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!