Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielton zaprezentował nowe wywrotki. Dziennikarze zwiedzili zakład

Daniel Sibiak
Podczas wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Wielton dziennikarzom zaprezentowano najnowsze wywrotki. Był też czas na zwiedzanie zakładu i przyjrzeniu się z bliska pracy przy ich powstawaniu.

Z początkiem marca, Wielton wypuścił na rynek całą gamę nowoczesnych, funkcjonalnych wywrotek z serii Master.

- Odbiorca ma dziś możliwość wyboru kilkudziesięciu wariantów: sam, z dostępnych modułów, projektuje produkt, który jest najbardziej dopasowany do jego potrzeb. Zupełnie, jakby budował wywrotkę z klocków. Klient decyduje o ostatecznym wyglądzie produktu: kubaturze, kształcie, rodzaju zamknięcia, grubości ścian i podłóg. W ofercie przedsiębiorstwa znalazły się wywrotki aluminiowe „Weight Master” o pojemności od 24m3 do 55 m3 i wadze od 4500 kg do 5950 kg. Wywrotka do przewozu złomu „Scrap Master” ze skrzynią ze stali Hardox o wadze 7800 kg i pojemności 51m3 - wymienia Mariusz Golec, wiceprezes Wieltonu.

Modułowa konstrukcja ramy pozwala na wybór kilku wariatów jej długości. Materiały, jak stal czy trudnościeralna podłoga skrzyni dają pewność, że naczepa jest wysokiej jakości. Wśród opcji wymienić można choćby automatyczny dach, oświetlenie FULL LED, czy podgrzewaną skrzynie naczepy - dodaje wiceprezes Golec.

- Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom – zwłaszcza zastosowaniu wytrzymałych i lżejszych materiałów – przewoźnik oszczędza czas i pieniądze. To także wartość dodana dla nas wszystkich – mniej zużytego paliwa, to mniej spalin w powietrzu - podsumowuje Jarosław Szczepek, prezes Wieltonu.

Wielton S.A. produkuje wywrotki od 18 lat. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo miało 14,5% udziału w sprzedaży produktu na polskim rynku. W tej grupie produktowej jest liderem w Rosji: w ubiegłym roku wywrotki Wieltonu stanowiły 40% wszystkich importowanych na ten rynek.

- Odbiorcami pojazdów transportowych są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep. Od lat w procesie produkcji naczep wprowadzane są nowości techniczne. Firma posiada 29 konstruktorów i technologów, którzy specjalnie na potrzeby produkcji optymalizują jej proces i wprowadzają innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Obecnie grupa Wielton posiada w swojej ofercie ponad 60 typów pojazdów transportowych - dodaje prezes Wieltonu.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Szczepek, prezes Wieltonu zdradził także, że do do końca 2015 roku w Wieltonie powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe w zakresie innowacyjnych środków transportu. Budowa centrum pochłonie 30 mln zł. Wielton pozyskał na ten cel 50 procent dofinansowani w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. Ile osób znajdzie tam pracę? Czytaj w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego.

Dodajmy, że w ubiegłym roku Wielton zanotował ponad 26 mln zł zysku netto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto