Targowisko z 70 stanowiskami do handlu bezpośrednio z samochodu powstaje w Sulmierzycach. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

19 samorządów w województwie łódzkim otrzymało wsparcie unijne na budowę lub modernizację targowisk. Większość sprzedawanych w nich produktów będzie pochodziła bezpośrednio od rolników. Jeden z nowocześnie urządzonych bazarów powstaje w Sulmierzycach. Miejsce dla handlu wyznaczono w rejonie stadionu sportowego. Przyznane dofinansowanie dla gminy Sulmierzyce z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 982 tys. zł.

- Nasze targowisko przeznaczone będzie łącznie dla 70 stanowisk handlowych i jest tak pomyślane, aby móc sprzedawać produkty prosto z samochodu - mówi wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek.

Bazar przy stadionie zaprojektowano jako zespół zadaszonych pięciu pawilonów o konstrukcji stalowej. Jeden obiekt ma wymiary 32 m x 18,8 m i może pomieścić 14 handlujących. W celu sprawnego przemieszczania się pomiędzy stanowiskami handlowymi przewidziano chodniki z kostki. Inwestycja obejmuje również budowę drogi dojazdowej, nasadzenia drzew i krzewów, a także montaż wiat śmietnikowych, ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci, tablic informacyjnych i słupów ogłoszeniowych. Oświetlenie targowiska zapewnią 23 lampy solarne z modułem fotowoltaicznym oraz akumulatorem.

Kontrakt realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj opiewa na kwotę 3,44 mln zł. Umowny termin budowy targowiska to 30 października br.

O targowisku w Sulmierzycach czytaj również w "Naszym Tygodniku Wieluń Wieruszów Pajęczno", który ukaże się w piątek, 14 września, z "Dziennikiem Łódzkim".

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!