Nasza służba zdrowia jest sto lat za... Chorwatami. Do takiego przekonania doszedł mieszkaniec Lututowa Włodzimierz Kucharski po wymagającym lekarskiej interwencji zdarzeniu z udziałem jego syna, które miało miejsce na ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nasza służba zdrowia jest sto lat za... Chorwatami. Do takiego przekonania doszedł mieszkaniec Lututowa Włodzimierz Kucharski po wymagającym lekarskiej interwencji zdarzeniu z udziałem jego syna, które miało miejsce na zagranicznych wakacjach. Przygoda była niemiła, ale stres zrekompensowała szybka pomoc medyczna, udzielona na miejscu. Ciśnienie podniosła Czytelnikowi dopiero wizyta w polskim szpitalu, gdzie dotarł z chłopcem na zdjęcie opatrunku.

7-letni syn pana Włodzimierza podczas pobytu nad Adriatykiem rozciął sobie brodę. Rana była na tyle paskudna, że rodzice postanowili pojechać do szpitala. Chłopca przyjęto, przeprowadzono zabieg i założono opatrunek, wszystkie formalności zostawiając na później. Pozytywnie zaskoczeni rodzice chłopca byli także po wizycie w aptece, gdzie okazało się, że wypisany na receptę lek dostaną za darmo. Bajka skończyła się natychmiast po powrocie do kraju. Rodzice jeszcze w drodze do domu zajrzeli do szpitala w Wieluniu na zdjęcie opatrunku i sprawdzenie, jak goi się rana. Od jednego z lekarzy usłyszeli jednak, że tego nie zrobi. Odesłał ich w sobotni wieczór do lekarza rodzinnego. Dopiero kolejny doktor zgodził się na przeprowadzenie prostej czynności.

Lututowianin nie ukrywa, że odmowa wyprowadziła go z równowagi. - Wykrzyczałem, że lekarze do szpitala przychodzą wypocząć, a pacjentów przyjmują bardzo chętnie, ale po godzinach, już prywatnie. Nie mogę zrozumieć, dlaczego tam wszystko udało się załatwić bez problemu, a tutaj nie.

P.o. zastępca dyrektora ds. lecznictwa SP ZOZ w Wieluniu Dariusz Placek zapewnia, że lekarz pełniący podczas zdarzenia dyżur w szpitalnym oddziale ratunkowym zgodnie z przepisami nie miał obowiązku wykonania wspomnianej czynności. - Wyjaśnił, że w tej sytuacji należy się zwrócić do lekarza rodzinnego lub punktu, gdzie jest świadczona pomoc w soboty i niedziele. Spotkał się wtedy ze skandaliczną reakcją drugiej strony. Gdyby nie to, pewnie by zdjął opatrunek, mimo że nie był to jego obowiązek. Każdy jest człowiekiem i ma swoje nerwy. Sytuacja była niepotrzebna.

Anna Leder z biura prasowego łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia radzi, by w podobnych przypadkach kierować się właśnie do swojej poradni rodzinnej lub świadczącej tzw. pomoc nocną czy świąteczną: - Szpitalne oddziały ratunkowe udzielają pomocy w stanach nagłych. Nie ze wszystkim należy się tam zwracać.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!