Ukraina czeka na pomoc. Pomóżmy! Walczący Ukraińcy, nie tylko ci na kijowskim Majdanie, ale także ci ze Lwowa, Czerkas, Czerniowiec i innych miast potrzebują pomocy. Od żywności, po lekarstwa. Co więcej, proszą o pomoc Polaków. Apel w tej sprawie wystosował między innymi Związek Ukraińców w Polsce. Do akcji pomocy włącza się Stowarzyszenie Młodzi Demokraci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ukraina czeka na pomoc. Pomóżmy!


W wielu polskich miastach już ruszyła akcja zbierania darów. Także w Sieradzu. Dary przynosić można do biura Cezarego Tomczyka, posła na Sejm RP. Biuro mieści się na Rynku 19 w Sieradzu.Zbiórka potrwa do 5 lutego.
Potrzebne są ciepłe ubrania, koce, karimaty, śpiwory, środki opatrunkowe i sprzęt medyczny (wenflony, strzykawki i igły jednorazowe, rękawiczki, środki odkażające) i żywność o długim terminie ważności, taka jak mąka, kasza, makaron, zupy w proszki, konserwy, kawa, herbata.
Zainteresowani pomocą mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerami telefonów:

Bartosz Domaszewicz (501/ 511 812) lub Marta Przywara (501/358 884)

.
- Uruchomiliśmy wszystkie nasze regionu w całej Polsce - mówi Marcin Domaszewicz ze Stowarzyszenia Młodych Demokratów. - To taki naturalny odruch. Oni potrzebują wsparcia, nawet w sytuacji, kiedy nasze wsparcie nie będzie przełomowe. Proszę sobie wyobrazić, że oni kosztują w namiotach przy minus 20, a obok jest Berkut. Cały czas mamy z nimi kontakt. W przyszłym tygodniu wybieramy się do Kijowa. Dodam, że byłem z nimi przez dwa tygodnie podczas Pomarańczowej Rewolucji. Zachęcam do włączenia się do pomocy nie tylko Sieradza, ale też mieszkańców Zduńskiej Woli, Wielunia, Łasku, Złoczewa, Błaszek, Warty.

Z regionu

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

.. (gość)

Panie redaktorze , a może jakiś konkursik sms-owy na najpopularniejszego ,,ukraińca"? Przecież ludzie masowo w taki sposób głosują , więc dochody będą spore . Koniecznie z zablokowaniem możliwości dodawania komentarzy !!

Waldi (gość) (wieluniak)

Ma pan rację, ja też ich nie trawię, za mocno pamiętam ich jeszcze za PRL-u, jak na granicy w Medyce i Czerniowcach ,,trzepali" Polaków, teraz dalej jest to samo, pies z nimi tancował

wieluniak (gość) (Od Siecz)

Popieram w 100%; rodzina mojego taty, czyli moi dziadkowie mieszkali przed 1939r na terenach, które teraz leżą ,,za granicą".Ojciec mój zawsze mi wspominał, jak jego mama( moja babcia) jeszcze za życia wspominała sąsiadów ukraińców:jak Polaków tam traktowali: jak wszędzie byli i ci dobrzy i ci źli. Popieram tych, którzy dość sceptycznie oceniają tą rewolucję.My raczej powinniśmy być neutralni, to nie jest naród taki jak my.

Od Siecz (gość)

proponuję w ramach pomocy Ukrainie przesłać
1.zamiast Janukowycza prezydenta Komorowskiego
2.na premiera prezesa Kaczyńskiego
3.na mera Kijowa p.Matysiaka
4.na przewodniczącego Dumy posła Tomczyka
Boże chroń Ukrainę

jędrzej (gość)

Ukraino nie wiesz do czego dążysz - spójrzcie na Polskę już prawie jej niema dzięki takiej akcji jak wasza po czasie nasz kraj sprzedano. Zastanówcie się dwa razy dla kogo walczycie dla siebie czy dla polityków i biznesmenów z zagranicy!

Duryllo (gość)

Akcja Wisła to było fantastyczne posunięcie powojennych komunistów. Wysiedlenie upowców z ich matecznika dało nam święty spokój. Ukraincy uczą nadal w szkole swoje dzieci że ich rdzenne tereny sięgają pod kraków. Mają po sześć godzin historii w tygodniu!!! Poczytajcie ich podręczniki szkolne to wam w trzy minuty minie miłość do ukrainy: ) Taihynbok lansuje haslo rznąć lachów a nasi na trybunie razem z nim krzyczą slawa ukrainie czyli ich hail hitler! Ukraina jako bufor od Rosji jest nam potrzebna! ale nie w Unii gdzie w sojuszu z Niemcami stanowić będzie bardzo poważne zagrożenie..

nie dam się więcej ogłupiać (gość)

A moze redaktorzy i Ci wszyscy płaczący -sprawdzą i napiszą jakimi milionami dolarów dysponują na swoich kontach Ci którzy stoją na czele tych protestujących , tak jak pomagaliśmy pięknej Julii a później się okazało,że to matka chrzestna i parę morderstw zleciła na swoich przeciwnikach :((

abcd (gość)

15 tysięcy baksów CIA niech im w kartonach śle razy kilka , a może już tam są .Sami zniszczyli niech sami naprawią .

mam dość takiej polityki zagranicznej (gość)

Ale - którym ukraińcom mamay pomagać , przecież już tym co teraz niby niedobrzy nasi politycy pomagali a teraz nie pamiętają jak idiotów z siebie robili chodząc z pomarańczami i sami ich do władzy wpychali a teraz znów dostali zamówienie do usa , że tamtym mamy pomagać a jak tamci znów się okaża niedobrzy to znów następnym ??????????? A dlaczego inne kraje europy i naświecie tam się nie wpier...ją tylko szczują swoich psiaków ???

As (gość)

Polscy politycy sa bogaci wspierają upe niech oddają kilka diet. Ukraińcy to zagrożenie Polski

artur (gość)

Nie lezy w interesie Polakow wspierac ukraine
Jak rosja kazd zwracac ukrainie zaciagniete dlugi kto za to zaplaci ?
Po drugie wszedzie flagi UPA i bohater bandera
Dziekuje za takie przyjaznie
WOLE POMOC JAKIEJS POLSKIEJ RODZINIE
niech sobie radza sami !!!

blanka (gość)

młodzi demokraci? to ci od Tuska i PO to może zainteresują się polskimi emerytami i niepełnosprawnymi chociaż nie mam nic przeciwko pomocy ukraincom ale polacy tez maja biede

Więcej na temat: