Szymon Lach rozstaje się z seniorami WKS. Następcą Andrzej Lewandowski?

Jacek Piwnicki
Szymon Lach zrezygnował ze stanowiska trenera III-ligowej drużyny WKS Wieluń
Szymon Lach zrezygnował ze stanowiska trenera III-ligowej drużyny WKS Wieluń Zbyszek Rybczyński

Jak nam powiedział Szymon Lach, z decyzją tą nosił się już od jakiegoś czasu, a przekazał ją zawodnikom w przerwie sobotniego meczu ze Startem Otwock. Wiadomość wyraźnie wpłynęła na lepszą grę wielunian w drugiej połowie, co jednak nie uchroniło ich od porażki. Goście wygrali 3:1 (2:0).

- Już wcześniej zakładałem, że ze względu na sprawy osobiste, nie będę pracował z seniorami w następnym sezonie. Decyzję przyspieszyłem, gdyż stwierdziłem, że zespół potrzebuje impulsu, innego spojrzenia. Przez jakiś czas chcę odpocząć od futbolu, ale we wrześniu zamierzam wrócić do pracy z młodzieżą w Wieluńskim Klubie Sportowym - powiedział Szymon Lach po meczu z Otwockiem.

Nowego szkoleniowca WKS Wieluń oficjalnie powinniśmy poznać najpóźniej we wtorek, tj. dzień przed wyjazdowym meczem 29. kolejki z MKS Kutno. Prezes klubu Bartosz Szymicki nie ukrywa, że jest po wstępnych rozmowach z trenerem juniorów WKS Andrzejem Lewandowskim, który był przymierzany do prowadzenia seniorów od nowego sezonu. Jeżeli szkoleniowiec z Częstochowy zgodzi się objąć drużynę już teraz, to prawdopodobnie zasiądzie na ławce trenerskiej już w Kutnie.