Sukcesy wieluńskich szachistów na turnieju w Olkuszu

Daniel Sibiak
Czworo szachistów z MOS UKS „Piątki Wieluń” uczestniczyło 13.12.2014 r. w XXI Międzynarodowym Gwiazdkowym Turnieju Szachowym w Olkuszu.

Grano w turnieju 9 rund tempem 15 minut na zawodnika. Zawodnicy wieluńskiej piątki grali w grupie D – do lat 13 (Natalia Guzik i Zuzia Bakalarczyk), C - do lat 11 (Michalina Matyjasek), oraz B - do lat 9 (Szymon Wojtasik). Tym razem najlepsze wyniki osiągnęli najmłodsi: Michalina Matyjasek wygrała grupę dziewcząt zdobywając 5 pkt. i zostawiając w pokonanym polu dwie bardzo mocne zawodniczki z Chrzanowa, natomiast Szymon Wojtasik zdobył 5,5 pkt. i zajął ósme miejsce w grupie B chłopców, pokonując między innymi tegorocznego wicemistrza Polski do lat 8 Jakuba Chyżego z Gorzowa Wielkopolskiego. Natalia i Zuzia zajęły miejsca trzecie i czwarte w kategorii dziewcząt w grupie D. Można być zadowolonym z występu, ponieważ każdy z zawodników zajął miejsce wyższe (tylko Natalia identyczne) od tego, z którym startował do gry. Wszyscy zawodnicy wieluńskiej piątki znaleźli się w gronie nagrodzonych i odebrali cenne nagrody: Michalina ogromny puchar i 200 zł., a pozostali nagrody rzeczowe o dużej wartości: zestawy garnków oraz blender.