Sukces zawodników MLKS Wieluń

Karol Kuklewicz zawodnik MLKS Wieluń uczestniczył w w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Zawody posiadają dla kategorii junior młodszy posiadają rangę Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach : jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 km oraz w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 91 km. Do udziału w zawodach zakwalifikowało się 50 najlepszych czasowców i 120 zawodników do startu wspólnego.

- W pierwszym dniu zmagań rywalizowało 50 najlepszych zawodników w jeździe indywidualnej na czas. Nasz zawodnik, który nie jest specjalistą w tej konkurencji zajął dobre 17 miejsce, a wygrał Szymon Sajnok z GKS Cartusia Kartuzy - relacjonuje Marcin Muszalski z MLKS Wieluń.

Po dniu odpoczynku kolarze rywalizowali na dystansie 91 km wokół Strykowa. Zawodnik MLKS Wieluń cały czas jechał bardzo aktywnie, w czołówce wyścigu.

- Na metę wyścigu najpierw wjechało czterech zawodników z 47 sekundową przewagą nad grupą pościgową, w której znajdował się Karol. Wyścig wygrał Szymon Sajnok Kartuz, zostając tym samym podwójnym złotym medalistą. Karol Kuklewicz zajął bardzo wysokie 6 miejsce, co jest jego życiowym sukcesem - dodaje Marcin Muszalski

Kilka dni wcześniej , podczas Mistrzostw Polski MTB doskonale zaprezentował się młodzik Adam Kuś. Na bardzo trudnej technicznie trasie zajął 7 miejsce., Obaj zawodnicy MLKS Wieluń przygotowują się do kolejnych startów.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię