W sobotę, 20 stycznia w restauracji Zielona Weranda odbył się bal maturalny Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Kamila Prange przywitała wszystkich przybyłych gości. Szczególnie gorąco witała maturzystów, którym życzyła udanej zabawy do białego rana.

Życzenia młodzieży składali także starosta wieluński Andrzej Stępień, przewodniczący rady powiatu Józef Ranoszek oraz burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

- Życie każdego człowieka podzielone jest na etapy: mamy etap niemowlęcy, przedszkolny, szkoły podstawowej i wreszcie etap szkoły średniej, który kończy się najczęściej egzaminem maturalnym. Podczas etapów, które wymieniłam każdy z nas jest pod płaszczykiem ochronnym ze strony rodziców, ale po maturze czeka was etap który od was, drodzy absolwenci, będzie wymagał odpowiedzialności i to wy będziecie musieli podejmować swoje własne decyzje, które będą mieć wpływ na wasze przyszłe życie. Wasi rodzice będą was w tym oczywiście wspierać, ale nikt z was nie zdejmie odpowiedzialności. To ważne jest aby decyzje, które podejmujecie w tej chwili i które będziecie podejmować miały dobry wpływ na wasze dobre życie - czego wam z całego serca życzę. Chciałbym abyście przyszłe swoje życie wiązali z tym miastem. Chcielibyśmy aby to miasto było dla was przyjazne, aby było miastem jutra, miastem w którym wy będziecie pracować i wreszcie miasto w którym za 30 lat będziecie siedzieli po stronie rodziców i oklaskiwali swoje dzieci, które będą tańczyć poloneza i będą się bawić na balu studniówkowym. Dzisiaj życzę wam szampańskiej zabawy, abyście ją zapamiętali, jak każdy z nas, do końca życia. Wszystkiego dobrego - usłyszeli abiturienci z ust burmistrza Pawła Okrasy.

Po przemowie tradycyjnego poloneza zatańczyli piękni i dumni uczniowie dwóch klas maturalnych a następnie zaprosili i wspólnie zatańczyli drugą część wraz z przybyłymi gośćmi.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!