Straż Miejska w Wieluniu zmienia auto. Magistrat zamierza wydać na nowy pojazd 120 tys. zł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Obecnie strażnicy przemieszczają się citroenem berlingo - nie aż tak starym, bo z 2005 roku. W urzędzie argumentują jednak, że auto jest dosyć wysłużone.

- Jazda po mieście powoduje znacznie szybsze zużycie niż w przypadku normalnej eksploatacji - przekonuje Magdalena Kopańska z Urzędu Miejskiego. Zaznacza jednak, że nie to jest najważniejszym powodem wymiany pojazdu. - Obecne auto nie nadaje się do przewozu postronnych osób, szczególnie tych niebezpiecznych lub pod wpływem alkoholu. Samochód spełniający takie warunki musi mieć tzw. trzecią klasę i wewnątrz różni się od normalnego pojazdu.

Straż Miejska ma obowiązek odstawić osobę nietrzeźwą, która nie wymaga hospitalizacji, do miejsca zamieszkania. Niekiedy pasażerowie zachowują się agresywnie, dlatego taki samochód powinien mieć odpowiednie wyposażenie, zapewniające bezpieczeństwo funkcjonariuszom, jak i przewożonej osobie.

W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono na auto dla straży miejskiej 120 tys. zł. Przetarg jest już ogłoszony. Pojazd ma być fabrycznie nowy. Firma, która dostarczy samochód, będzie musiała go potem przystosować do potrzeb strażników. Konkretnie chodzi m.in. o wykonanie wzmocnionej ścianki z okienkiem, która będzie oddzielać osoby zatrzymane od mundurowych, a także siedziska z możliwości przypięcia kajdanek. Co z citroenem berlingo? W magistracie zapowiadają, że chcą się pozbyć pojazdu.

Przypomnijmy, że pod koniec 2012 roku ratusz zmienił najbardziej wysłużone auto, którym jeździł burmistrz. Skoda octavię zastąpił ford grand c-max, który kosztował ok. 95 tys. zł. Urząd ma jeszcze do dyspozycji renault kangoo oraz fiata pandę, z których korzystają pracownicy "terenowych" wydziałów. UM nie zatrudnia kierowców.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1234567 (gość)

Wieluń znowu staje się słynny ALE w negatywnym świetle na całą Polskę. Dlaczego nie piszecie o kradzieży relikwiarza błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki wczoraj tj. w dniu 25.03.2014 r. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wieluniu. Na ten temat już są artykuły na forach internetowych o zasięgu ogólnopolskim. Podobny przypadek miał miejsce w nocy z 19 na 20 sierpnia 2012 r w Wieluniu, gdzie wandale próbowali zniszczyć wystawę „Warto być Polakiem” poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu. Jakoś nie słyszałem aby wieluńska policja wykryła sprawców lub sprawcę tego uszkodzenia. Podobnie chyba i będzie w tym przypadku, bo cóż potrafi wieluńska policja, nawet nie interesuje się gówniarzami którzy piją alkohol na osiedlach, w klatkach schodowych, biorą dopalacze i narkotyki a później kiedy im ,,palma odbija” wszczynają awantury i burdy. Nie wspomnę tu o Straży Miejskiej bo ci to tylko potrafią d..y wozić w samochodzie a jak widzą gówniarzy co piją alkohol to odwracają głowy udając, że tego nie widzą i jadą dalej, albo jeżdżą pod piekarnie po świeże bułeczki. W nagrodę za to dostana nowy samochód.. Post ten piszę 26.03.2014 r o godz. 9,10 żeby nie było niedomówień.

97531 (gość)

APEL do mieszkańców Wielunia, mieszkających w blokach spółdzielczych lub komunalnych i odbierających TVK WSM Wieluń. Obecnie praktycznie można zrezygnować z telewizji kablowej a tym samym zaoszczędzić czas oraz pieniądze na opłaty comiesięczne na tą telewizję. Dlatego ja bynajmniej chcę aby oferta programowa TVK WSM została wzbogacona o telewizję REPUBLIKA, tak aby była jakaś równowaga programów informacyjnych, z jednej strony TVP -1, TVP – 2, TVP Info, Polsat, TVN, TVN-24 i z drugiej strony obecnie - TYLKO - TV Trwam. Wiem, że takich osób jak ja na terenie Wielunia jest więcej, dlatego też drodzy Wieluniacy trzeba wnioskować do zarządu TVK WSM o niezwłoczne podjęcie starań aby nadawać TV Republika w TVK WSM Wieluń. Powiem szczerze, że jeżeli to nie nastąpi zrezygnuję z usług TVK WSM Wieluń.

firma (gość)

Co 4 lata to wymienia takich samorządach jak wieluński powiat i gmina a w nie normalnych firmach chyba że tzw salonowych

Zdrowy na umyśle (gość) (gość)

Jeżeli sie jeździ po normalnych drogach a nie po duktach leśnych do prywatnej posiadłości, to samochód służyłby dlugo. Smutne to jest to, ze podatnicy na to pozwalają, a kompletnie chore, ze niektórzy jeszcze współczują.

gość (gość)

W normalnych firmach, a tak też powinien być traktowany Urząd Miejski, auto trzma się 4 lata i wymienia na nowe, gdyż koszty napraw i ryzyko awarii tak wzrastają, że zaczyna to więcej kosztować niż wymiana na nowe. Nie zapomnę tego smutnego widoku jak naszego burmistrza, człowieka, który niezależnei jak by się zachowywał, kim był i co byśmy o nim sądzili, jest naszym przedstawicielem, którego sami wybraliśmy, we wspomnianej wyeksploatowanej, zepsutej Skodzie ciągnęła właśnie Straż Miejska. Co do Straży Miejskiej to też nie jestem entuzjastą, ale jeśli robią swoją robotę dobrze tj. pilnują porządku a nie poluja na mandaty to mogą być przydatni.

gosc (gość)

w innych miastach likwidują ten "organ", a tu proszę . . .a może janko bursztynek szykuje sobie posadkę, no bo kiedyś zabawa w burmistrza się skończy i czas będzie wrócić na stare śmieci.