Sochi 2014: Polacy wierzą w medale biało-czerwonych Sochi 2014: Polacy wierzą w medale biało-czerwonych

Sochi 2014: Polacy wierzą w medale biało-czerwonych (© fot. Andrzej Banaś/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sochi 2014: Polacy wierzą w medale biało-czerwonych. Zdecydowana większość Polaków (83 proc.) uważa, że podczas zimowych igrzysk w Soczi biało-czerwoni zdobędą medale - wynika z sondażu CBOS. Największe nadzieje kibice wiążą z biegaczką Justyną Kowalczyk oraz skoczkami narciarskimi.

Sochi 2014: Polacy wierzą w medale biało-czerwonychZ sondażu CBOS wynika, że zainteresowanie zimowymi dyscyplinami jest w Polsce porównywalne z zainteresowaniem piłką nożną. Transmisje zawodów w Soczi zamierza oglądać zdecydowana większość Polaków (74 proc.), z których niemal jedna czwarta (24 proc.) planuje śledzić możliwie wszystkie relacje, a połowa (50 proc.) tylko wybrane. Jedynie co czwarty respondent (24 proc.) deklaruje całkowity brak zainteresowania transmisjami z igrzysk w Rosji, a 2 proc. nie ma zdania.

Czytaj także: Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014: 70 tys. policjantów pilnuje bezpieczeństwa

Kibice największy potencjał widzą w czterech dyscyplinach zimowych - biegach, skokach, łyżwiarstwie szybkim i biathlonie.

Zdecydowana większość Polaków (83 proc.) jest zdania, że podczas igrzysk w Soczi biało-czerwoni zdobędą jakieś medale. Dla porównania, przed olimpijskimi zmaganiami w 2006 roku w Turynie taki optymizm wykazywało 66 proc. pytanych, a przed Vancouver 2010 - 78 proc.

Tylko nieliczni respondenci (6 proc.) uważają, że Polacy wrócą z Rosji bez medalu, a co dziewiąty (11 proc.) nie ma wyrobionej opinii.

Czytaj także: Igrzyska Soczi 2014: Trzy wioski olimpijskie otwarte [ZDJĘCIA]

Największe nadzieje związane są z narciarstwem biegowym, a konkretnie z Justyną Kowalczyk. Aż 86 proc. respondentów wierzących w zdobycie medali przez biało-czerwonych stawia na zawodniczkę z Kasiny Wielkiej. W przypadku skoków ciężar odpowiedzialności spoczywa głównie na Kamilu Stochu (62 proc.), choć badani liczą także na cały zespół Łukasza Kruczka. W medal w konkursie drużynowym wierzy 42 proc. spośród tych, którzy twierdzą, że polscy sportowcy zdobędą w Soczi jakieś krążki.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Polacy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!