Śpiewają, tańczą, odgrywają role w inscenizacjach. Osoby z niepełnosprawnością świetnie się bawią podczas występów na scenie, a wraz z nimi publika. Można się było o tym przekonać dziś w Skrzynnie, gdzie zorganizowano Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Była to 12. edycja przeglądu, w którym wzięli udział gospodarze, czyli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie, oraz reprezentacje innych placówek, nie tylko z terenu powiatu wieluńskiego.

- Mam wielką satysfakcję, że po raz kolejny spotykamy się na przeglądzie artystów. Nie bez przyczyny używam określenia "artyści", bo u nas w powiecie nie ma rozróżniania i innego traktowania osób, które mają w jakieś mierze niepełnosprawność - powiedział na otwarcie starosta wieluński Andrzej Stępień.

Doroczny przegląd organizuje Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących "Razem" oraz dyrekcja, pracownicy i rada mieszkańców DPS-u. Powiat wspomógł finansowo organizację imprezy z puli środków PFRON. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!