Rugby na plaży Manufaktury - Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2018 - odbyło się w miniony weekend. W tegorocznych rozgrywkach zmierzyło się osiem drużyn w turnieju klubowym i aż dwanaście w rozgrywkach sponsorskich.

Bierhalle Manufaktura Beach Rugby to drugi co do wielkości turniej plażowego rugby rozgrywany w Polsce. Rozgrywki wyszły już poza lokalne ramy i zyskały uznanie środowiska rugby. W Łodzi pierwszy pokazowy turniej rugby na plaży, zorganizowany przez Budowlani SA, został rozegrany w 2012 roku.

Mamy w Łodzi najlepszą plażę i najlepszych kibiców – mówi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlani SA Łódź, organizator turnieju. – Zależy nam na dobrej atmosferze rozgrywek i oczywiście na popularyzacji sportu
W sobotę plaży Manufaktury rywalizowały pięcioosobowe drużyny klubowe. Mecze trwały pięć minut - według zasad rugby plażowego. Zwycięzca otrzymał puchar Bierhalle Beach Rugby 2018 oraz nagrodę sponsora. Z kolei w niedzielę grały amatorskie zespoły sponsorskie w mieszanych składach, w których wystąpią byli zawodnicy Budowlanych.

Jak na mistrzów Polski przystało, w finale turnieju spotkały się dwie drużyny Master Pharm Budowlani. Tutaj nikt się nie oszczędzał, co więcej obie strony podeszły do rywalizacji bardzo prestiżowo. Zyskało na tym widowisko i kibice mogli być zachwyceni poziomem gry. Mecz zakończył się wynikiem 6:5. Zwyciężyła drużyna Master Pharm Budowlani II. Wyniki kolejnych meczów: o trzecie miejsce: KS Budowlani - Bełchatów 4:2, o piąte miejsce BBRC - Sroki 4:2, siódme miejsce Zduńska Wola.

W rugby na plaży gra się inaczej niż na trawie. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, czyli tzw. tap kickiem. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!